י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024
לזכרה של אשת ראש הישיבה

ערב חיזוק ורישום בסמינר 'מעלות יעל' בני ברק

במעמד רבה של בני ברק נערך ערב רישום בסמינר הספרדי שיסד מרן נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן זצ"ל ומתחיל רישום בשנה השניה להקמתו

ערב חיזוק ורישום בסמינר 'מעלות יעל' בני ברק
ערב רישום בסמינר מעלות יעל בב"ב צילום: יעקב כהן

כינוס רב רושם התקיים השבוע בבני ברק לקראת הרישום לשנה שניה לסמינר הספרדי 'מעלות יעל' ע״ש הרבנית יעל כהן ע"ה אשת חבר למרן ראש הישיבה חכם שלום כהן זצ"ל שייסד והקים את הסמינר.

הכינוס נערך בהשתתפות עשרות משפחות בני התורה בעיר במעמד המרא דאתרא הגאון רבי מסעוד בן שמעון רבה של ב"ב המלווה ומנחה את הסמינר מיום הקמתו, הגר"ש יונה ראש כולל 'מעלות קדושים', ובהשתתפות הגאון רבי יעקב כהן ר"י 'נזר התלמוד' ובנו של מרן זצ"ל.

את הכינוס כיבדו בנוכחותם אישי ציבור ונכבדים ובראשם סגני ראש העיר חנוך זייברט וגדליהו בן שמעון, שהפליגו בשבח הסמינר ודרך החינוך שמנחיל לתלמידותיו במסירות ובהשקעה אין סופית ואשר עומדים לימינו בכל עת.

הגר"מ בן שמעון עמד בדבריו על זכרה של אחותו הרבנית יעל ע״ה ואמר כי ״הרבנית תמיד עלתה במעלות היראה והמידות והוסיפה כל הזמן בעבודת הקודש כשם הסמינר, וכך נראה את הבנות בעז"ה עולות במעלות היראה ויזכו לבנות בתים נאמנים בישראל על אדני הקדושה". בסיום דבריו חיזק את ידיו של מנהל הסמינר הרב יחיאל יונה על כל פעולותיו למען בנות ישראל.

הגר"י כהן הזכיר בחרדת קודש את מעמד פתיחת הסמינר אך לפני כשנה בביתו של אביו מרן ראש הישיבה זצ"ל: "מו"ר אבי שמח מאוד על הקמת הסמינר ובירך את הרב יונה שיצליח והנה ב״ה ברכתו עושה פרי והסמינר עולה ומשגשג. אין ספק שהוא ממשיך להשפיע מברכתו ומלווה צעד צעד את הסמינר גם היום ממרומים".

סמינר חכם שלום כהן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד