כ"ב אייר התשפ"ד
30.05.2024
עם חנוכייה יקרת ערך

רגע לפני שנמלט: השוטרים עצרו את הפורץ - צפו בתיעוד

רגע לפני הימלטותו כשהוא מתחזה לנוסע תמים באוטובוס וברשותו חנוכיית כסף יקרת ערך ורכוש נוסף שגנב, נעצר פלסטיני שוהה בלתי חוקי על ידי השוטרים שפרץ לדירת מגורים בירושלים. בסיום החקירה הוגש נגדו כתב אישום

רגע לפני שנמלט: השוטרים עצרו את הפורץ - צפו בתיעוד
תיעוד המעצר צילום: משטרת ישראל

דיווח מהיר למוקד המשטרה אודות מקרה גניבה ותגובתם היעילה והמקצועית של השוטרים, הובילו לאיתורו ומעצרו של החשוד שפרץ בעורמה לדירת המגורים וגנב ממנה רכוש יקר ערך.

בתאריך 29/01/23 התקבל דיווח במוקד 100 של מחוז ירושלים במשטרה על חשד לפורץ שנמלט מבית מגורים בשכונת בקעה שבדרום העיר ירושלים. שוטרי תחנת מוריה שהוזעקו למקום, עודכנו מפי המתלוננת אודות תיאורו של החשוד במעשה שהבחינה בו במהלך הימלטותו. 

תיעוד מעצרו של הנאשם עם הרכוש הגנוב בתיקו/משטרת ישראל

במהלך סריקות שערכו שוטרי יחידת האופנועים מוריה, הם הבחינו בחשוד העונה לתיאור כשהוא עולה לאוטובוס במטרה לעזוב את האזור. השוטרים חסמו את האוטובוס ולאחר שהנהג פתח את דלתותיו, ביצעו השוטרים את מעצרו של הנאשם שנשא תיק על גבו. 

בחיפוש שערכו שוטרי מחוז ירושלים בתיק, אותרו מספר רב של פריטים השייכים לבני המשפחה שביתם נפרץ זמן קצר לפני כן. בין היתר איתרו השוטרים: פמוטים, חנוכייה ייחודית מכסף, תכשיטים, כסף, בשמים ורכוש נוסף.

מחקירת המקרה עולה כי המתלוננת ששהתה באותה העת בחלקו האחורי של ביתה, שמעה רעשים שעוררו את חשדה. כשהתקרבה אל דלת היציאה, הבחינה בנאשם יוצא ומתרחק מהמקום ודיווחה על כך למשטרה ללא שיהוי, עם פרטים מזהים שסייעו רבות באיתורו המהיר על ידי השוטרים ולהשבת הרכוש היקר שנגנב על ידו.

החשוד, פלסטיני תושב בידו בשנות ה-30 לחייו השוהה בישראל שלא כחוק, נעצר לחקירה בתחנת מוריה של מחוז ירושלים. לאחר שמעצרו הוארך בבית המשפט ונתגבשה תשתית ראייתית בגין מעשיו, הגישה יחידת התביעות המשטרתית במחוז ירושלים כתב אישום לצד בקשה להמשך מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

"משטרת ישראל תמשיך לפעול באופן נחוש כנגד עבריינים בכלל וכנגד אלו הפוגעים בביטחונו של הציבור וברכושו תוך מיצוי חקירתם והבאתם לדין".

 

פורץ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד