י"ח אייר התשפ"ד
26.05.2024
מפתיע

זו רמת ה-IQ שלכם: מחקר חדש קובע את רמת המשכל לפי סוג הרכב

מחקר חדש שנערך בבריטניה בקרב למעלה מ-2,000 נהגים, בדק את מנת המשכל הממוצעת בהתאמה לסוג הרכב בו מחזיקים הנבדקים | התוצאות בפנים

זו רמת ה-IQ שלכם: מחקר חדש קובע את רמת המשכל לפי סוג הרכב
אילוסטרציה צילום: משה שי, פלאש 90

מחקר חדש ומעט משונה שנערך בבריטניה, בקרב למעלה מ-2,000 נהגים, בדק את מנת המשכל הממוצעת בהתאמה לסוג הרכב בו מחזיקים הנבדקים. התוצאות: בעלי סקודה, סוזוקי ופיג'ו הם החכמים ביותר, בעוד בתחתית הרשימה נמצאים בעלי פיאט ולנדרובר.

בנוסף, נבדקה מנת המשכל הממוצעת בהתאם לסוג ההנעה - וכאן הפערים פחות גדולים, אך התוצאות מפתיעות. זאת מכיוון שלמרות שרכישת רכב חשמלי נתפסת כצעד מושכל, בשל היתרונות הברורים בעלויות האחזקה ובשל התרומה לאיכות הסביבה, לבעלי הרכבים החשמליים יש בממוצע את מנת המשכל הנמוכה ביותר. הנהגים המחזיקים ברכבים עם מנועי בנזין, לעומת זאת, הם החכמים ביותר.

במסגרת הבדיקה, שנערכה באמצעות מכון המחקר סנסוס-ווייד ופורסם ב'ynet', הוגש לנבדקים שאלון מקובל לבדיקת IQ. על פי המדדים המקובלים, כשני שליש מהאוכלוסיה מחזיקים במנת משכל שבין 85 ל-115 נקודות, בעוד 2.5% מהאוכלוסיה נמצאים בקצוות עם מנת משכל של פחות מ-70 או יותר מ-130 נקודות

את התוצאות הגבוהות ביותר השיגו כאמור בעלי סקודה עם מנת משכל ממוצעת של 99 נקודות. אחריהם בעלי סוזוקי, פיג'ו, מיני, מאזדה וטויוטה. מעניין לראות כי למרות שהמחקר נערך בבריטניה, שם יש נוכחות בולטת למותגים האירופיים, בעשיריה המובילה התברגו ארבעה מותגים יפניים. לעומת זאת, בעשיריה התחתונה יש נוכחות למותג יפני אחד בלבד. 

בנוסף, בעשיריה המובילה יש רק מותג יוקרה אחד, מרצדס הגרמנית, לעומת ארבעה בעשיריה התחתונה - מה שמחזק את הטענה כי יכולת כלכלית אינה תלויה דווקא ברמת האינטיליגנציה.

 

 

 

רכב נהגים תחבורה IQ כבישים מחקר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 42 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד