ז' ניסן התשפ"ד
15.04.2024
בשורה לנהגים

"יפתור את עומסי התנועה": מחלף חדש בכביש 6

תוכנית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים להקמת מחלף רכסים בכביש 6 אושרה | המחלף החדש יוקם בין המחלפים גבעות אלונים והעמקים ובין מנהרת רכסים למנהרת אבטין, מעל כביש 762 | לאחר הקמתו יתווסף ציר תנועה ישיר בין כביש 6 לכביש 762

"יפתור את עומסי התנועה": מחלף חדש בכביש 6
המחלף החדש צילום: טריפל די בשיתוף משרד גרינשטיין הר גיל אדריכלות נוף

אושרה התוכנית להקמת מחלף רכסים: המועצה הארצית לתכנון ובניה אישרה להפקדה את תוכנית משרד התחבורה והבטיחות בדרכים להקמת מחלף רכסים בכביש 6. המחלף החדש יוקם בין המחלפים גבעות אלונים והעמקים ובין מנהרת רכסים למנהרת אבטין, מעל כביש 762. 

במסגרת המיזם, צפויות להיבנות שתי רמפות המחברות בין כביש 6 לכביש 762 לכיוון דרום, שיאפשרו מעבר בין מפלסי התנועה השונים. 

המחלף החדש/קרדיט: טריפל די בשיתוף משרד גרינשטיין הר גיל אדריכלות נוף

מחלף רכסים הינו בעל חשיבות גדולה לאזור. לאחר הקמתו יתווסף ציר תנועה ישיר בין כביש 6 לכביש 762, ובכך צפויה להשתפר משמעותית הגישה הישירה ליישובים קריית אתא, רכסים ואבטין. המחלף שיוקם ישלים את התנועה של מחלף גבעות אלונים לכיוון דרום. 

המחלף החדש יפתור את עומסי התנועה ויספק חיבור תחבורתי נוח אשר שיאפשר את המשך התפתחותם של היישובים המרכזיים באזור ובהם קריית אתא, העיר הגדולה ביותר בקריות, רכסים, אשר תוכנית המתאר שלה צפויה להכפיל את אוכלוסייתה, והיישוב הבדואי הצומח אבטין.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב מסרה: "משרד התחבורה בראשותי משנה את סדרי העדיפויות ומציב את הפריפריה במרכז. אני מחויבת לקדם את התחבורה בפריפריה ולהשקיע הן בתחבורה הציבורית איכותית ושווה לכל נפש, והן בכבישים ומחלפים המחברים בין יישובי הפריפריה למטרופולינים. כביש 6 הוא אחד העורקים החשובים המחברים בין כל חלקי הארץ, ובקרוב תצטרף אליו המסילה המזרחית שתקרב את הצפון והדרום למרכז".

מנכ"ל חוצה ישראל, דן שנבך מסר: "אני מברך על החלטת המועצה הארצית לתכנון ובניה לאשר את הקמת מחלף רכסים, פרויקט בעל חשיבות רבה לתושבי קרית אתא והאזור. המחלף צפוי לאפשר לתושבים גישה ישירה, מהירה ויעילה ליישובי האזור. פרויקט זה מצטרף לשורה שלך פרויקטים שמקדמת חוצה ישראל בצפון, שמטרתם לספק פתרונות תחבורתיים מתקדמים ויעילים המשפרים את איכות חיי התושבים."

 

מחלף כביש 6 משרד התחבורה עומסי תנועה רכבים נהגים נוסעים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד