י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
תוך חודש

בג"צ: נתניהו והיועמ"שית חייבים לנמק על אי הוצאת רה"מ לנבצרות

בג"ץ הורה לראש הממשלה בנימין נתניהו והיועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה לנמק מדוע לדעתם אין להוציא את נתניהו לנבצרות, בעקבות המשפט שמתנהל נגדו, וקידום המהפכה המשפטית | שופטת בית המשפט העליון דפנה ברק ארז הורתה למדינה להשיב לעתירת התנועה לאיכות השלטון עד החודש הבא

בג"צ: נתניהו והיועמ"שית חייבים לנמק על אי הוצאת רה"מ לנבצרות
בנימין נתניהו במליאת הכנסת צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

בג"צ הורה היום (שישי) לראש הממשלה בנימין נתניהו והיועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה למסור תוך חודש תגובה על העתירה שדורשת להוציא את נתניהו לנבצרות. שופטת בית המשפט העליון דפנה ברק ארז הורתה למדינה להשיב לעתירת התנועה לאיכות השלטון עד החודש הבא.

התנועה לאיכות השלטון טענה בעתירה, שנתניהו מפר את הסדר ניגוד העניינים שנערך לו, ושעליו לצאת לנבצרות: "נוכחנו לראות כיצד ראש הממשלה הנאשם מוביל בימים אלו מהלך דורסני ומהיר של פגיעה אנושה במערכת המשפט ובמערכות אכיפת החוק בישראל" נכתב בעתירה הדחופה שהגישה אתמול כאמור התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ.

כזכור, לאחרונה הבהירה היועצת המשפטית לממשלה, עו"ד גלי בהרב-מיארה, כי לא קיימה דיונים לגבי הוצאת ראש הממשלה לנבצרות. כעת, בעקבות החלטת בג"צ, היא תידרש כאמור לקיים דיונים בנוגע לעתירה ולמסור תגובה מקדמית.

יש לציין כי בשבוע שעבר הבהירה היועמ"שית לראש הממשלה כי הוא מנוע מלקדם את המהפכה המשפטית, בשל ניגוד עניינים שבו הוא מצוי. במכתב ששלחה לנתניהו, הבהירה הבהירה בהרב מיארה כי הוא מנוע מקידום הרפורמות במערכת המשפט גם בעקיפין דרך גורמים אחרים.

יו״ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ׳ הגיב לתשובת בג״ץ לעתירה על נבצרות לראש הממשלה: "החלטת בג״ץ לא לדחות על הסף את העתירה להכריז על נבצרות של ראש הממשלה, היא ההוכחה הטובה ביותר לנחיצותה של הרפורמה שאנו מובילים. עצם הדיון בסיכול החלטת הבוחר ורצון העם היא מגה פיגוע בדמוקרטיה הישראלית ונקודת שפל נוספת אליו הגיעו שופטי העליון".

ח״כ משה ארבל בתגובה להחלטת בג״צ בעתירה להכרזת נבצרות על ראש הממשלה: "עצם פתיחת הדלת לדיון בהפיכה שלטונית בהחלטת בג״צ לבקש את תגובת המדינה ואי מחיקת העתירה על הסף להכריז נבצרות על ראש ממשלה נבחר היא חרפה ואות קלון על הדמוקרטיה הישראלית".

 

נתניהו נבצרות בגץ דיקטטורה דמוקרטיה עתירה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד