י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024

רחל פרנקל: "מדמיינת את הילדים הי"ד מצילים חיים"

שלושת הנערים הי"ד הונצחו בתרומת שלושה אופנועים לשעת חירום • ערכו מסע סמלי מהטרמפיאדה ממנה נחטפו

רחל פרנקל: "מדמיינת את הילדים הי"ד מצילים חיים"
משה אסולין

גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואיל יפרח הי"ד הונצחו בתרומת שלושה אופנולנסים - אופנועי אמבולנס שנתרמו ל"איחוד הצלה". הבוקר (שלישי) ערכו אופנועי החירום החדשים מסע סמלי מהטרמפיאדה של היישוב אלון שבות ממנה נחטפו שלושת הנערים אל הנקודה בה על פי הערכות צה"ל אוכנו הטלפונים של נפתלי, איל וגיל-עד.

רחל פרנקל, אמו של נפתלי הי"ד, אמרה בטקס חניכת האופנולנסים כי זו ההנצחה המתאימה ביותר לשלושת הנערים: "שלושה אופנועים, אמבולנסים על שני גלגלים, שממהרים לכל אירוע, מגישים עזרה במהירות עם אנרגיה של בני נעורים. אני יכולה לדמיין את איל, גיל-עד ונפתלי על כל אחד מהאופנועים האלו. רצים, ממהרים, רוצים לעשות טוב בעולם ולהציל חיים. מבחינתנו זו הנצחה מושלמת".

האופנולנסים החדשים, בהם כל הציוד הרפואי שנמצא באמבולנס, נתרמו ל"איחוד הצלה" על ידי הקהילה היהודית של שיקגו בראשות איש העסקים היהודי-אמריקאי ג'ף איידר. מיום פרסום חטיפת השלושה עקבו חברי הקהילה היהודית אחרי הדיווחים בתקשורת. בסוף חודש יוני, עם גילוי גופות הנערים, החליטו חברי הקהילה יהודית של שיקגו לפעול על מנת להנציח את הנרצחים. איידר הסביר את הבחירה לתרום אופנועי חירום ל"איחוד הצלה": "רצינו להנציח את איל, גיל-עד ונפתלי בדרך של הצלת חיים ובאופן שעומד בניגוד גמור לאידיאולוגיה הרצחנית שגדעה את חייהם".

אמש (שני), נערך טקס חנוכת האופנולנסים באירוע מצומצם וסגור ביישוב נוף איילון. בטקס השתתפו בני משפחות פרנקל ושער, הרב הראשי של תל אביב – יפו מאיר לאו חברי הקהילה היהודית של שיקגו שטסו לארץ לרגל האירוע והנהלת "איחוד הצלה". יו"ר "איחוד הצלה" זאב קשש אמר בטקס כי "בראותנו את שלושת אופנועי ההצלה הללו, נזכור תמיד את גיל-עד, נפתלי ואיל. זכרם יביא אותנו לעשייה למען הזולת, להצלת חיים, לשיפור בריאות הציבור בישראל והגדלת ביטחונו".

הרב לאו אמר בטקס כי "בדיוק ביום זה, כ"ב באב, לפני 11 שנים התרחש הפיגוע המחריד באוטובוס קו 2 של אגד בירושלים שנסע מהכותל למרכז העיר. בפיגוע נרצחו 22 איש מתוכם 7 ילדים. אם אז היו לנו אופנועי הצלה מהירים כאלו ייתכן ויכולנו להציל את חייהם של חלק מההרוגים בפיגוע".

משה סוויל, סגן ראש מועצת גוש עציון. שהשתתף הבוקר במסע האופנועים לזכר הנערים אמר כי "סמלי לצאת מהמקום הזה בו נלקחו חייהם של שלושה צעירים קדושים במסע אופנועים שמטרתם לעשות טוב ולהציל חיים. בתחום הצלת החיים כל דקה קובעת ואנו מלאי אמונה שאופנועים אלו ימלאו את שליחותם ויגיעו במהירות לכל מי שזקוק לעזרה".

צילום: משה אסולין


הצלה אופנועים חירום עזה חמאס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד