י"ב סיון התשפ"ד
18.06.2024
"הלכתי לזהות את הילד"

האם השכולה דבורה מדברת "קיבלנו מכה. בורא עולם לקח לנו שני ילדים מתוקים"

"הבן שלי הגדול התקשר ואמר היה פיגוע, שהוא לא יודע איפה אבא ואיפה הילדים". כך משחזרת היום האם השכולה דבורה פאלי את הרגע שבו הבינה כי חייה השתנו מקצה לקצה; "הבנתי שיש הרוגים, שאלתי מישהי אם יש ילדים אבל לא שיחררו לי מידע" | על הבעל: "לא יודע שום דבר"

האם השכולה דבורה מדברת "קיבלנו מכה. בורא עולם לקח לנו שני ילדים מתוקים"
האחים פאלי הי"ד צילום: מתוך שידורי ערוץ 12

ביום הראשון לתחילת ימי השבעה על שני בניה, אשר מנחם בן ה-7 ואחיו הקטן יעקב ישראל בן ה-5 ה' יקום דמו, שנרצחו ביום שישי, האם דבורה פאלי תיבדל"ח מתייצבת בגבורה ובאמונה שלמה מול מצלמות ערוצי הטלוויזיה ומעבירה מסר של אמונה וביטחון בבורא עולם.

האחים כזכור המתינו בתחנה יחד עם אביהם הרב אברהם נח בן יהודית לרפו"ש לאוטובוס שייקח אותם לשבת שבע ברכות בבני ברק, אך אז הגיח המחבל המתועב עם רכבו, דהר לתוך התחנה ורצח אותם ואת האברך היקר ר' אלתר שלמה לדרמן הי"ד.

האם מספרת ל'חדשות 12': "לא כולם נכנסים לרכב המשפחתי אז הם הלכו לאוטובוס בזמן שאנחנו התארגנו בבית. פתאום הבן הגדול התקשר וצעק שהיה פיגוע". על קבלת הבשורה על האסון הנורא היא משחזרת כשדמעות מציפות את עיניה: "הבן שלי הגדול התקשר ואמר היה פיגוע, שהוא לא יודע איפה אבא ואיפה הילדים. דיברתי עם מישהו ממד"א ושאלתי אם אפשר להגיע".

"בשטח הבנו שאנחנו באירוע גדול שבו המשפחה שלי היא המרכזית שנפגעה. על בן אחד ידעתי מיד שהוא במצב קל. על בעלי לקח קצת זמן עד שאמרו לי שהוא פונה לבית החולים. הבנתי שיש הרוגים, שאלתי מישהי אם יש ילדים אבל לא שיחררו לי מידע. בשלב מסוים היא ניגשה אליי ושאלה אם אני יכולה לזהות ילד", משחזרת האם באופן מצמרר.

התמונה שמחזיקה האם בימי השבעה | צילום מסך - מתוך 'חדשות 12'.

על האבדן הגדול אומרת דבורה פאלי: "קיבלנו מכה. בורא עולם לקח לנו שני ילדים מתוקים, מתנות מתוקות ואנחנו מאמינים שכמו שהוא נתן לנו אותם באהבה ובחסד הוא גם לקח אותם באהבה".

הבעל לא יודע שום דבר

אברהם נח בן יהודית לרפו"ש, בעלה של דבורה עדיין מאושפז בבית החולים הדסה הר הצופים ואינו יודע שבניו נרצחו. "בעלי בנס גדול לא קיבל פגיעות פנימיות הוא לא יודע שום דבר הוא מונשם. מקווים שכשהוא יתעורר בורא עולם יתן לו כוח לעמוד במציאות החדשה. אמרו לנו מההתחלה שהבנים קיבלו פגיעה מוחית קשה מהעוצמה", היא מספרת ל'חדשות 12'.

לצד שלוש בנותיה הבוכות ללא הפסקה, סיפרה האם השכולה על שני בניה הרכים אשר מנחם ויעקב ישראל הי"ד: "הם היו ילדים מתוקים. יעקב רק בן 5, ואשר בקיץ היה אמור לחגוג 8. הם היו ילדים שמחים, ילדים טובים שאוהבים לעזור, צדיקים עם נשמה גבוהה. הם הלכו עם בגדי שבת, הייתי צריכה לזהות פני מלאך".

בדבריה הודתה האם להמוני המנחמים וסיפרה על התמיכה שהם מקבלים מאז פקד אותם האסון הכבד: "אנשים שאנחנו לא מכירים מגיעים לפה, מבקשים לעזור לתמוך ולחזק. רואים את האחדות של עם ישראל בשעה הקשה הזו".

כזכור, בצהריי יום שישי דהר מחבל מתועב תושב מזרח ירושלים, אל תוך תחנת אוטובוס בה עמדו בין הייתר האב אברהם נח וארבעת בניו רצח שניים מהבנים ואת האברך ר' אלתר שלמה לדרמן הי"ד ופצע את אבי הילדים הזקוק לרחמי שמים. אשר מנחם הי"ד נטמן אמש (מוצ"ש) סמוך לאחיו יעקב ישראל שנקבר עוד ביום שישי סמוך לכניסת השבת בהר המנוחות. אשר שנפצע אנושות בפיגוע הדריסה הגיע לבית החולים 'שערי צדק' תוך כדי מאמצי החייאה, הרופאים הצליחו להחזיר לו דופק והוא הובהל לניתוח דחוף. אלא שלאחר יממה שבה היה מאושפז במצב אנוש, הוא נפטר מפצעיו.

הציבור נקרא להתפלל לרפואתו השלימה של האב ר' אברהם נח בן יהודית לרפו"ש בתושח"י.

יעקב ישראל פאלי אשר מנחם פאלי פיגוע הדריסה בשכונת רמות דבורה פאלי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד