י"א ניסן התשפ"ד
19.04.2024
"גלנט בחר במדיניות שמאל"

סמוטריץ' דורש לעצור את הריסת הכרם: "שר הביטחון הפר בגסות את ההסכם"

מאות תלמידים מישיבות תיכוניות ומאולפנות הגיעו בניסיון לעצור את הרס ופינוי הכרם של משפחת בן אליהו בגוש שילה. חלקם אף קשרו עצמם לצמרות העצים | השר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ' פנה במכתב בהול לראש הממשלה בנימין נתניהו וקרא לו לעצור את הריסת הכרם 

סמוטריץ' דורש לעצור את הריסת הכרם: "שר הביטחון הפר בגסות את ההסכם"
הריסת הכרם צילום: באדיבות המצלם

כוחות מג"ב והמנהל האזרחי הגיעו הבוקר (רביעי) לכרם של משפחת בן אליהו בגוש שילה והתחילו בפינוי מאות האנשים והריסת אלפי העצים בכרם. חלק מהמפגינים ששוהים במקום קשרו עצמם לצמרות העצים והתבצרו.

מתנחלים בצומת סמוך אף מנסים לחסום את הכביש. למקום הגיעו ח"כ לימור סון הר-מלך וצבי סוכות (עוצמה יהודית) שתועדו ניצבים מול דחפור. הר-מלך עוכבה בשטח בעקבות זאת, וכוחות מג"ב תועדו מקיפים אותה, במטרה למנוע ממנה לסכל את פינוי הכרם. 

בתגובה, יו״ר הציונות הדתית, השר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ׳ דורש הבוקר במכתב לראש הממשלה להפסיק את הרס עצי הפרי ומטע הזיתים של חן בן אליהו בעמק שילה בבנימין. 

במכתב ששלח כתב סמוטריץ': "לפני כחודש הנחיתי כשר במשרד הבטחון הממונה על מתאם פעולות הממשלה בשטחים והמנהל האזרחי לבטל את צו השימוש המפריע שהוצא באופן שערורייתי כנגד חן בן אליהו".

סמוטריץ' הוסיף: "למרבה התדהמה שר הבטחון הפר בגסות את ההסכם הקואליציוני והפך את החלטתי. לא זו אף זו, במקום לממש מדיניות בטחונית התיישבותית השר גלנט בחר להמשיך במדיניות השמאל של השר לשעבר בני גנץ ולעקור את הכרמים אף על פי שהטענות כנגד הכרם הוכחו כשקריות במסגרת ההתדיינות המשפטית", כתב.

סמוטריץ' דורש מנתניהו להקפיא את עקירת הכרם באופן מידי: "אני דורש ממך להקפיא באופן מידי את עקירת הכרם ולהעביר עוד היום את הסמכויות לידי כפי שמחייב ההסכם הקואליציוני ולמעלה מזאת השכל הישר ומחויבותינו למליוני הבוחרים שהתחייבנו להם לשנות את מדיניות השמאל של בני גנץ ביהודה ושומרון".

יו"ר הציונות הדתית הזהיר, "הפרת הסכמים תקשה מאוד על התנהלות תקינה של הממשלה והקואליציה".

יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ' הוסיף ופרסם בטוויטר: "עקירת הכרם בעמק שילה היא עוול זועק לשמים שאפשר וצריך היה למנוע. עוול ארוך שנים של המנהל האזרחי ושל בג"ץ. בדיוק כדי להפסיק את הרדיפה ארוכת השנים ואת ההתעמרות המפלה הזו נגד המתיישבים דרשנו וקיבלנו בהסכם הקואליציוני את האחריות על המנהל האזרחי ועל החיים האזרחיים ביהודה ושומרון.

התכחשותו של שר הביטחון גלנט להסכם החד משמעי וגרירת הרגליים של ראש הממשלה בעניין אינם מקובלים ולא ניתן להם להימשך. מדובר בסעיף שלכולם היה ברור שהוא מרכזי בהסכם שלנו והבסיס לקיומה של קואליציה הוא קיום ההסכמים הקואליציוניים. אני דורש מרה"מ להעביר לידי את הסמכויות לאלתר.

אם לגלנט יש עם זה בעיה הוא מוזמן לשים את המפתחות. אני משוכנע שיש רבים בליכוד ישמחו למלא את מקומו במשרד הביטחון", כך סמוטריץ'.

כמו כן, גם השר לביטחון לאומי איתמר בן-גביר פנה לראש הממשלה ודרש ממנו לעצור במיידי את ההרס, השר בן גביר אמר כי "השר יואב גלנט משתמש במג"ב איו"ש כדי לבצע הרס מיותר, למרות שהוא יודע שעל פי ההסכמים הקואליציונים מג"ב איו"ש אמור לעבור לאחריות המשרד לביטחון לאומי".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד הגיב לסערה הפנים קואליציונית וכתב: "אתם קולטים שיש שני שרים במשרד הבטחון, אחד בעד ואחד נגד? זו לא ממשלה, זה גנון בלי גננת."

בתוך כך, בעקבות התנהלות שר הבטחון גלנט, עקירת הכרם בעמק שילה ו"האלימות המשטרתית הקשה שהופעלה נגד המתיישבים", סיעת הציונות הדתית תקיים ישיבת סיעה דחופה בשעה 12:30.

בנימין נתניהו יואב גלנט שילה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 8 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד