י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
תם המשבר

השר פרוש הודיע לרה"מ נתניהו: "מבטל את הודעת ההתפטרות"

חודשיים להילולה המרכזית בהר מירון: השר מאיר פרוש הודיע לראש הממשלה נתניהו כי מכתב ההתפטרות מהאחריות על הילולת הרשב"י תשפ"ג במירון, שהגיש בשבוע שעבר לראש הממשלה -מבוטל. לאור קבלת הסמכויות הנדרשות הוא ימשיך לשאת השנה באחריות להילולה 

השר פרוש הודיע לרה"מ נתניהו: "מבטל את הודעת ההתפטרות"
מאיר פרוש צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

פחות משבוע אחרי שהודיע על כוונתו להסיר מעליו את האחריות הממשלתית לטיפול בהילולת הרשב״י במירון, זאת ברקע עימות על הסמכויות - השר מאיר פרוש הודיע כי חזר בו מהודעתו.

מוקדם יותר היום (ראשון) אישרה הממשלה בישיבתה השבועית את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו, המעגנת את כל הסמכויות על הפקת אירועי ההילולה במירון בידי שר ירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש, ולפרויקטור שמונה מטעמו.

בעקבות כך נמסר בהודעה מושתפת לשר מאיר פריש ולראש הממשלה בנימין נתניהו כי ״השר פרוש הודיע לראש הממשלה נתניהו כי מכתב ההתפטרות מהאחריות על הילולת הרשב"י תשפ"ג במירון, שהגיש בשבוע שעבר לראש הממשלה, מבוטל, ולאור קבלת הסמכויות הנדרשות ימשיך לשאת באחריות על ההילולה בשנה הקרובה״

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: ״אני רוצה לשבח את השר פרוש שלקח על עצמו את האחריות להוציא לפועל הילולה בטוחה ושמחה, ולמימוש המלצות ועדת החקירה בעקבות האסון הכבד. הצלחת השר פרוש היא משימה משותפת של כל הממשלה ואני מנחה את הגורמים הרלוונטיים לשתף פעולה ולסייע בידיו".

שר ירושלים ומסורת ישראל מאיר פרוש אמר: ״אני מודה לראש הממשלה על התערבותו המהירה ופעילותו המשמעותית בימים האחרונים, בכדי להביא לפתרון מיידי של המשבר וקידום הצלחת ההילולה. אני מבטל את הודעת ההתפטרות שלי, ומתכוון להמשיך את מה שהתחלתי כבר עם הפרויקטור יוסי דייטש, לעשות את המקסימום לשפר את ההילולה, למען שימור המסורת מזה מאות בשנים, בכפוף להוראות הבטיחות".

מאיר פרוש בנימין נתניהו הילולת הרשב''י

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד