י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
באו במגע קרוב

שני ילדים נוספים נמצאו חיוביים לנגיף הפוליו

ילדים נוספים שבאו במגע קרוב עם מקרה פוליו, נמצאו חיוביים לנגיף הפוליו. עד כה התגלו חמישה ילדים שבאו במגע קרוב חיוביים לנגיף, כולם בשלב זה ללא תסמינים קליניים. בישראל יש למעלה מ-150,000 ילדים לא מחוסנים נגד פוליו

שני ילדים נוספים נמצאו חיוביים לנגיף הפוליו
חיסוני פוליו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות מקרה הפוליו (שיתוק ילדים) בילדה בת 8 מאזור צפת שלא חוסנה נגד פוליו במסגרת חיסוני השגרה, מחוז צפון של משרד הבריאות ממשיך לבצע חקירה אפידמיולוגית, במהלכה התברר כי שני ילדים נוספים שבאו במגע קרוב עם המקרה, נמצאו חיוביים לנגיף הפוליו. עד כה התגלו סה"כ חמישה ילדים שבאו במגע קרוב עם המקרה, חיוביים לנגיף, כולם בשלב זה ללא תסמינים קליניים.

בחודשים האחרונים ישנה עדות להמשך הפרשה של הפוליו לביוב בישובים רבים בישראל, כשבישראל יש למעלה מ-150,000 ילדים לא מחוסנים נגד פוליו.

משרד הבריאות מזכיר כי הדרך העיקרית להגן על הילדים מפני שיתוק היא באמצעות חיסון מומת כנגד פוליו. בנוסף, כדי למנוע המשך העברה של הנגיף, יש חשיבות לשמור על היגיינת ידיים. משרד הבריאות ימשיך בניטור ויעדכן בממצאים.

ממשרד הבריאות נמסר: פוליו הינו נגיף שגורם לשיתוק ילדים, שמוגר ממדינות רבות בעולם בזכות חיסונים יעילים ובטוחים המוכרים עשרות שנים. אף ילד במדינת ישראל בשנת 2023 לא צריך לסבול משיתוק ילדים, ילד מחוסן הוא ילד מוגן.

משרד הבריאות צפת פוליו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד