י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
נידוי כואב

כולם שואלים "מה קרה לאלדד יניב" הוא עונה

בפוסט ארוך ונוקב מספר איש השמאל אלדד יניב על החרם שהוא עובר מאז העז להודות בניצחונו של נתניהו בבחירות: "בתל אביב אני כבר לא יכול להסתובב בלי לשמוע קללות. ‏זה מחיר שאני משלם בכאב גדול אבל זה לא ימנע ממני לומר את האמת. אותי לא תשתיקו" 

כולם שואלים "מה קרה לאלדד יניב" הוא עונה
אלדד יניב צילום: מתוך שידורי כאן 11

תחת הכותרת "מה קרה לאלדד יניב", מסביר איש השמאל מדוע הוא מגן על נתניהו באולפנים מאז הבחירות, אחרי שהיה מזוהה עם המחאות נגד אביחי מנדלבליט בפתח תקווה ומי שהיה אחד הקולות הבולטים באולפנים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו במערכות הבחירות האחרונות עד שהודח על ידי נפתלי בנט ויאיר לפיד. 

מדובר בשאלה שרבים שואלים גם בימין וגם בשמאל, מדוע אלדד יניב לא יוצא להפגין ולא רק אלא אף מדלג בין האולפנים ומגן על ממשלת הימין בראשות בנימין נתניהו. בפוסט שפרסם בפייסבוק בשעות האחרונות הוא מסביר באופן מפורט מדוע הוא מוחרם ומוקצה על ידי חבריו לשמאל.

"בליל הבחירות העזתי לומר באולפן הבחירות של אודי סגל בערוץ 13 שהניצחון של נתניהו ברור", מספר אלדד יניב וממשיך, "שהטעות הגדולה של ממשלת השינוי ואוהדיה הייתה שבמקום לחבק את מצביעי נתניהו מהיום הראשון ליום אסונם (שהיה יום ששוננו) - תקפנו אותם ואת נתניהו וקראנו להם מכונת רעל".

לדבריו, "במקום לרפא. כמו שהגדירה את עצמה ממשלת הריפוי. במקום לחבק כמו אנשים הומנים, נכנסנו בהם בכל הכח. ביביסטים. כרותי אונה. ועוד להיטים. וזה גרם לתנועת מטוטלת חזקה. שנה וחצי שבה אנחנו היינו אנשי האור והם אנשי החושך, גידלה עלבון צורב וצורך אנושי בנקמה".

בפאנל ב'כאן 11'. (צילום מסך)

"‏זה מה שהוציא את הליכודניקים לקלפיות בכל הכח", טוען יניב בפוסט שלו, "‏באותו שידור בליל הבחירות אמרתי לסגל שזו הייתה טעות גדולה של הממשלה ושל המחנה שלי. סגל ענה לי: "אתה המצאת את הרק לא ביבי ואת החרם. עניתי לו שהכל נכון. ושזו הייתה טעות. ושצריך לתקן".

עוד הוא מוסיף כי "צריך לתקן את הטעות שלנו שעולה לנו ביוקר ולבנות מחנה מחדש עם סיפור אופטימי שהוא לא - רק לא ביבי. ושצריך למצוא מקום בלב לחצי השני והגדול בעם. ושמהרגע אראה דוגמא אישית ואתקן את זה ואני מקווה שיבואו אחריי רבים. מאותו ערב שהשמעתי את הקול הזה - התברר לי במשך הזמן שאני בערך לבדי".

יניב ממשיך לספר: "לפיד ראש הממשלה (עדיין) מיהר לחדש את ההפגנות בגשרים בקמפיין ״חדש״: לך. ועלה בעצמו כראש ממשלה על הגשר עם המוחים. זה תפס תאוצה - והמחנה שלי כמו חזר במכונת הזמן על אותה הטעות בתקווה להשיג תוצאה שונה וחידש את ההפגנות עם אותם שלטים. לך. שוחד מרמה והפרת אמונים. צרה נתניהו. ועוד".

"המשא ומתן הקואליציוני היה בעיצומו. אז עוד לא הייתה במודעות הציבורית הרפורמה המשפטית. ולוין נטה לא להתמנות לשר משפטים. אבל המחאה הלכה וגדלה. אני המשכתי להשמיע את קולי שצריך לכבד את התוצאות. שזו ממשלה לגיטימית. שהחוק מאפשר לנתניהו להבחר ולכהן על מלא".

עומד על דעתו. (צילום מסך כאן 11)

‏"שלא חוקקנו חוק שמונע זאת ממנו שנה וחצי כשהיינו בשלטון. ובגצ אישר פה אחד את החוק הקיים. לאט לאט החלו חבריי להעלם. מאחורי גבי עשו תנועה עם האצבע על הרקה. יעני ירדתי מהפסים. במשך הזמן זה הפך ל-קנו אותו. איימו עליו. ושאר שקרים", תוקף אלדד יניב את מחנה השמאל.

"מי יכול לקנות אותי. עזבתי את מסלול חיי שהבטיח לי עושר גדול לטובת פעילות ציבורית בהתנדבות בשנת 2010. מי יכול לאיים עלי. סיפרתי בכנות נדירה את קורות חיי בסרטוני השיטה. בספר האינטרנטי פניית פרסה שפרסמתי בוואלה. ‏אחרי ארבעה חודשים + אפשר להתחיל לסכם".

לדבריו, "‏אני עובר נידוי חברתי קיצוני. איבדתי חברים של עשרים שלושים ואפילו ארבעים שנה שניתקו איתי קשר בהודעות ווטסאפ. היה שלום. חבל שהכרנו אותך. הצעתי: בואו נדבר. בואו צ'ייסר. בואו קפה. לך לעזאזל".

ויש אולי הסבר לתופעה: "נחי אלון הפסיכולוג שלי שהפך גם חבר הסביר לי: זה החל בקורונה. אנשים הסתגרו בבית. העולם התהפך. אנשים מאז בפוסט טראומה. הם חווים את התקופה הזו כקץ העולם. ומחלקים את העולם למי איתנו ומי אוייב. אין גוונים. אין ניואנסים. אין מורכבות. אין רצון בדמוקרטיה. יש רצון להישרד. ולהישרד זה אומר לטרוף מי שלא איתנו במאה אחוז. או מי שמעז לאתגר את המחשבה: מה נכון לעשות. אלה זמנים קשים. המשפחה שלי משלמת מחיר כבד. אבא שלכם ירד מהפסים, זה מה שהילדים שלי שומעים הרבה. מה שאומרים לבת זוגי זה כבר לא ראוי לדפוס גם לא בסטנדרט של צינור הביוב הקרוי הטוויטר".

עד כדי כך השנאה כלפי אלדד יניב, כפי שהוא מתאר: "בתל אביב אני כבר לא יכול להסתובב בלי לשמוע קללות. ‏זה מחיר שאני משלם בכאב גדול אבל זה לא ימנע ממני לומר את האמת. ‏מי שחושב שרק ביבי מחריב את המדינה שיקח קודם מראה ויביט בעצמו. מי שחושב שיאללה כאוס שיביט באמריקה. נכון. אמריקה שרדה את טראמפ. את זה לתקן יקח שנים. חבל שהדמוקרטים לא ניסו אפילו להגיע להסכמה עם טראמפ על מינויים לעליון".

לדבריו, "‏לא-לא-לא זו לא מדיניות. זו יהירות. זו ילדותיות. זו ועידת חרטום. ביבי לא ישאר פה לנצח. אבל אם לא נגיע להסכמות איתו, יקח שנים להפוך את הקערה. ‏אני אומר למחנה שלי: עוז לתמורה בטרם פורענות. ועוד דבר - ‏אותי לא תשתיקו. יש לי ילדים בארץ הזו. אני רוצה שהם יקימו כאן משפחה. אני רוצה שנכדיי יגדלו פה. אני מדמיין את עצמי כסבא הכי טוב בתל אביב. ואני אשמיע את קולי. גם אם אהיה הילד היחיד שאומר המלך עירום. בכוחי הדל אנסה להפר את אחידות הדיבור וההיגררות אחרי הנחשול".

לסיום, כותב יניב: "למרות הלחץ החברתי הכל כך קשה שמופעל נגדי (לא אגיד עליכם מכונת הרעל, כי אתם עדיין חבריי), אמשיך לומר אמת למול ההונאה העצמית. ‏לא אשתוק כי המחנה שלי שינה פניו ולא אשתוק כי אפשר להציל את ארצי בטרם תשנה פניה. אין לי ולא תהיה לי מדינה ספר".

אלדד יניב פעיל שמאל חרם נידוי ממשלת ימין ממשלת נתניהו

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 19 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד