1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

האם יירשם שיא כל הזמנים בחציית הכנרת לאורך?

תיאודור יאק מדרום אפריקה יזנק למי הכנרת, במטרה לשחות את 22 הקילומטרים מצפון לדרום בזמן שיא של שבע שעות
אלי כהן, ז' אלול תשע"ד 02/09/2014 17:49

יאק בפעולה. האם יצליח לקבוע שיא חדש בכנרת? יאק בפעולה. האם יצליח לקבוע שיא חדש בכנרת?

הנה עוד דרך להביע תמיכה במדינת ישראל. השחיין תיאודור יאק מדרום אפריקה, יזנק ביום חמישי לפנות בוקר למי הכנרת במטרה לחצות את האגם מצפון לדרום בזמן של שבע שעות והכול כדי להביע תמיכה במדינה שעברה תקופה לא קלה באחרונה.

יאק הוא שחיין מים פתוחים מנוסה מאד מקייפטאון, דרום אפריקה, ששחה 82 פעמים מסביב לאי רובן איילנד. אם יצליח לחצות את 22 הקילומטרים בזמן שהקציב לעצמו, הדבר ייחשב שיא כל הזמנים, שכן על פי הרישומים הפעם היחידה בה חצה שחיין את הכנרת מצפון לדרום, זה קרה בשנת 1944, מדובר בשחיין יצחק יחזקאל מהפועל ת"א שעבר את המרחק בזמן של 9:39:44 שעות.

ב-20 לספטמבר יתקיים אירוע צליחת ספידו כנרת, זו הפעם ה-61 שהאירוע מתקיים. כ-10,000 שחיינים מהארץ מהעולם ייקחו חלק באירוע, אבל הם ישחו רק חמישה קילומטרים במסלול הארוך. את הכנרת יצלח תיאודור עם ציוד שחייה מלא של חברת ספידו, כשסירת מנוע של הימייה בעמק הירדן וקיאקים מאגודת עמק הירדן ילוו אותו החל מ-04:00 לפנות בוקר ולאורך כל שעות הצליחה. יאק יזנק למשחה בכפר נחום בצפון הכנרת, ובשעה 11 לערך הוא מקווה לסיים את המשחה בימיה של עמק הירדן בדרום הכינרת. לאורך המסלול במקטעים שונים יצטרפו אל יאק שחיינים ישראלים.

יאק יבקר כבר מחר (רביעי) בימיה של עמק הירדן, ייפגש עם ילדי העמק ויהיה אורחו של יוסי ורדי, ראש המועצה האזורית עמק הירדן.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה אירוע שיתקיים תוך חילול שבת  (ל”ת)


;