ז' סיון התשפ"ד
13.06.2024
יאיצו את הקציר

הזוי: ישראל השלימה עם טרור ההצתות בעוטף עזה

משרד החקלאות יתמוך במיליוני שקלים בחקלאי העוטף | באמצעות התמיכה, יאיצו החקלאים את קציר החיטה והשעורה, טרם המועד הרגיל שלו, שמגיע לסיומו בתחילת חודש יולי | הקציר המוקדם יביא לכך שמרבית החיטה והשעורה יקצרו ירוקים או חצי ירוקים, טרם התייבשותם, על מנת להימנע מאפשרות לשריפתם

הזוי: ישראל השלימה עם טרור ההצתות בעוטף עזה
שריפה בעוטף עזה, ארכיון צילום: פלאש 90

משרד החקלאות יתמוך בחקלאי עוטף עזה בתמיכה בסך של עד 8 מיליון ש"ח, על מנת להבטיח שהחקלאים יקבלו תמורה בעד תוצרתם החקלאית, וזאת לצד התמודדותם עם הצתות ושריפות הנגרמות כתוצאה מטרור הבלונים והעפיפונים. באמצעות התמיכה, יאיצו החקלאים את קציר החיטה והשעורה, טרם המועד הרגיל שלו, שמגיע לסיומו בתחילת חודש יולי.  

באזור עוטף עזה, סמוך לגדר המערכת, קיימים כ-120,000 דונם של חיטה ושעורה. בשנים האחרונות, על רקע שיגור עפיפוני התבערה והבלונים מרצועת עזה, נאלצים חקלאי העוטף, ובענפים אלה ביתר שאת, להתמודד עם הצתות ושריפות נרחבות שפוגעות בחוסן הלאומי וגורמות לנזקים כבדים לחקלאות המקומית.  

הקצאת התקציב לתמיכה, עתידה להביא לכך שמרבית החיטה והשעורה יקצרו ירוקים או חצי ירוקים, טרם התייבשותם, על מנת להימנע מאפשרות לשריפתם. הזכאים לתמיכה יהיו חקלאים הנמצאים ב"קו האש" של טרור העפיפונים, המעבדים את שדותיהם בטווח 0 עד 7 ק"מ מגדר המערכת סביב רצועת עזה. באופן זה, יהיה ניתן למנוע את שריפתם מבלי לגרוע מתנובת החקלאי, ומפוטנציאל הרווח שלו. היקף התמיכה בשנת 2023 עומד על עד 100 ₪ לכל דונם אותו החקלאי יקצור לשחת ולתחמיץ, משמע השלבים בהם השדה אינו דליק.

 

 

הצתות טרור שדות חיטה חקלאות עוטף עזה מענקים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד