י"ג תמוז התשפ"ד
19.07.2024
100 וילות

בלב הארץ: שכונת יוקרה למחבלים בלבד

בשבועות האחרונים החלו עבודות להקמת שכונת יוקרה המיועדת למחבלים שישבו בכלא הישראלי 5 שנים לפחות, במיקום הצופה על מקום הפיגוע בצומת המשטרה הבריטית בבנימין. רגבים: "הרשות הפלסטינית מחבקת טרור בגלוי"

בלב הארץ: שכונת יוקרה למחבלים בלבד
שכונת המחבלים ממעוף הציפור צילום: מועצת בנימין

לאחרונה החלו עבודות לבניית שכונת מגורים חדשה הכוללת 100 וילות בשטח B הנמצא באחריות אזרחית של הרשות הפלסטינית וביטחונית של צה"ל. מי שעומדת מאחורי המיזם זו עמותת "אל קארמה תאגיד לשיכון אסירים" שחבריה הם פלסטינים שישבו בכלא הישראלי לפחות 5 שנים על מעורבות בטרור ובוועד המנהל שלה ניתן למצוא בני משפחה של מחבלים כגון אבלה סעדאת אשתו של אחמד סעדאת מזכ"ל החזית העממית ונעים אל שריף אביו של עימאד אלשריף מחבל חמאס.

השכונה ממוקמת כאמור בשטח B, בסמוך לכפר סילוואד המהווה מוקד פעילות חמאס ומייצא פיגועים רבים ובלב משולש בין שלושה יישובים ישראליים - עפרה, עטרת ושילה. השכונה חולשת על ציר 60, ציר התנועה המרכזי ביהודה ושומרון ועל אחד הצמתים החשובים ביהודה ושומרון, צומת המשטרה הבריטית. ממרחב זה יצאו לא מעט פיגועי ירי וזריקות אבנים לאורך השנים כשהידוע בהם הוא פיגוע הירי הקטלני בשנת 2002 בו צלף פלסטיני רצח שבעה חיילים ושלושה אזרחים במחסום צבאי ופצע עוד שישה.

"הסיפור הזה מוכיח עד כמה האמירות שיש לחזק את הרשות הפלסטינית מנותקות מהמציאות" אומר אברהם בנימין, מנהל אגף מדיניות ברגבים "הגיע הזמן שנבין מול מה אנחנו מתמודדים: אוכלוסייה שמחבקת מחבלים ורואה בהם קדושים ולוחמי חרות בעוד ממשלת ישראל מתלבטת על מידת המוסריות לגבי גירוש משפחות מחבלים ועונשי מוות, כל זאת בזמן שהטרור ממשיך ומכה ומניין הנפגעים רק השנה עולה משבוע לשבוע. העובדה כי השכונה צופה על צומת ואדי חרמיה בה התרחש החודש לפני 21 שנים אחד מפיגועי הירי הגדולים כאשר צלף פלסטיני טווח בחיילים ורצח שבעה ועוד שלושה אזרחים ישראלים, מחזקת את האבסורד: במקום להניף שם דגל ולחזק את המלחמה בטרור, מקימים שם שכונת יוקרה למחבלים בלבד".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "לצערנו, תפיסת הבטחון הכללית שמובילים הקצינים הבכירים לא תואמת את האיומים. משימת בלימת הטרור גדולה בהרבה ממרדף אחרי כלי נשק אלא כוללת יד ברזל נגד מחוללי הטרור ברשות הפלסטינית. הדרך ההפוכה היא לאפשר למחוללי טרור להקים שכונה ולהתרחב".

מחבלים בתי מחבלים בנימין תנועת רגבים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד