י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
קריאה לאחדות

אלפי בני אדם נכנסו הלילה לקבר יוסף: מחבלים השליכו מטענים

כניסת שרים מיוחדת הלילה לקבר יוסף: אלפי בני אדם נכנסו הלילה לקבר יוסף כחלק מהכניסות הקבועות של המועצה האזורית שומרון בליווי צה"ל. ראש מועצת שומרון והשרים קראו לאחדות בעם ישראל ולחזרה לקבר יוסף

אלפי בני אדם נכנסו הלילה לקבר יוסף: מחבלים השליכו מטענים
השרים בקבר יוסף צילום: מועצה אזורית שומרון

כוחות צה"ל אבטחו במהלך הלילה כניסת מתפללים מתואמת למתחם קבר יוסף שבמרחב חטיבת שומרון. במהלך הפעילות, חשודים גלגלו צמיגים והשליכו מטענים לעבר הכוחות, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. זוהתה פגיעה. כמו כן, ירו הלוחמים לעבר חמושים שירו לעברם

בין הנכנסים היו גם: שר התרבות והספורט מיקי זוהר, שר המורשת הרב עמיחי אליהו, ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ח"כ צבי סוכות וכן יו"ר הדסה אינטרנשיונל ישראל וגיבור ישראל בעל עיטור הגבורה סגן אלוף במיל' משה לוי. ראש מועצת שומרון והשרים קראו לאחדות בעם ישראל ולחזרה לקבר יוסף.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן פתח בדברים הודה לחיילי צה"ל ואמר: "אנחנו עומדים בקבר יוסף ושואבים כוחות משורשי הנצח של העם היהודי. יוסף בחר באחדות עם אחיו על אף הכל, ואנחנו צריכים ללמוד מיוסף הצדיק מחלוקות אידיאולוגיות יש, אולם בל נרים יד איש על אחיו. ישנו מיעוט במדינה שמנסה לחלק את העם בשל ויכוח אידיאולוגי, אנחנו לומדים מיוסף המשביר והמאחד שעם כל הקושי חבר לאחיו" דגן הוסיף ודיבר על הדרישה לחזור לקבר יוסף, אנחנו מגיעים לקבר יוסף בלילה מצד אחד הלב מתרחב שאנחנו זוכים להיות כאן ומהצד השני הלב מצטמק והצער גדול שאנחנו צריכים להגיע לכאן כגנבים בלילה לאחד המקומות הקדושים ביותר לעם היהודי, עם ישראל מצפה מהממשלה לתת את הכוח למערכת הביטחון, להחזיר את האחיזה כאן בקבר יוסף, רק עם ישראל יכול לשמור על המקום המקודש הזה".

המתפללים בקבר יוסף: צילום מועצה אזורית שומרון
שר התרבות והספורט מיקי זוהר קרא גם הוא לאחדות בעם ישראל ולחזרה לקבר יוסף: "בחרתי לבוא דווקא הלילה לקברו של יוסף הצדיק משום שכולנו עדים למה שקורה כרגע בעם ישראל עם ישראל בקרע גדול, ויוסף הצדיק היה זה שאיחה את הקרע, בין כל שבטי עם ישראל הוא בחר למחול על כל מה שעשו לו אחיו וראה את השלום בעם ישראל כדבר החשוב ביותר והראשון במעלה, האחדות בעם ישראל בסופו של דבר היא הכוח שלנו כאומה להיות חזקים ולנצח את האויבים הרבים שיש לצערי הרב לעם ישראל בהזדמנות הזו קורא לכל עם ישראל לאחדות לרעות הדדית לערבות הדדית משום שאין לנו ארץ אחרת אין לנו מדינה אחרת, לנו שום תחליף ולכן האחדות בינינו לבין עצמנו היא מקור כוחנו," השר קרא לחזרה לקבר יוסף ואמר: "עצוב לראות שכדי להגיע לכאן היינו צריכים כל כך הרבה כוחות צבאיים שישמרו עלינו על אף שהמקום הזה הוא נכס של עם ישראל הדבר הזה הוא אבסורד ואת זה נצטרך לתקן".

שר המורשת הרב עמיחי אליהו עשה את תפילת "מי שבירך" לחיילי צה"ל שהיו במקום, ולתושבי השומרון ואמר: "זכות גדולה להתפלל בציונו של יוסף הצדיק, השר היהודי הראשון בהיסטוריה. קבר יוסף הינו אחד המקומות החשובים ביותר למורשת עם ישראל, להגיע לכאן זה לזכות ולהתחבר לשורשים הכי עמוקים של העם שלנו, אנחנו מתפללים שנזכה להגיע ליום בו ישוב דגל ישראל להתנוסס כאן במקום תוך בטחון מלא לחיי המתפללים".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודה למתנדבי מנהלת קבר יוסף של המועצה האזורית שומרון, לחיילי חטיבת שומרון ולמח"ט אל"מ שמעון סיסו, על הליווי והסיוע בכניסות לקבר יוסף.

קבר יוסף מיקי זוהר עמיחי אליהו יוסי דגן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד