י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024
נאמן ביתו

שמחה בחסידות: ההויז בחור האגדי התארס

שמחה פורצת גבולות בחצר חסידות ויז'ניץ: ה'הויז בחור' האגדי והמיתולוגי יוסף שמעון שכטר התארס בשעה טובה ומוצלחת עם הכלה לבית משפחת גרין מחסידות דאראג | זה תפקידו העיקרי סביב הרבי

שמחה בחסידות: ההויז בחור האגדי התארס
שכטר ורבו הרבי מויז'ניץ צילום: באדיבות המצלם

שמחה גדולה בחצר חסידות ויז'ניץ עם היוודע דבר אירוסיו של ה'הויז בחור' המיתולוגי של האדמו"ר, הבחור החשוב יוסף שמעון שכטר, שהתארס בשעה טובה ומוצלחת. 

שכטר, דמות ידועה בחצר חסידות ויז'ניץ ולא רק ומי שנחשב חביבם של אדמו"רים רבים, משמש כ'הויז בחור' של הרבי מזה למעלה מעשור, עוד מתקופת היותו הרה"צ אב"ד ויז'ניץ.

כעת התארס עם הכלה לבית משפחת גרין מחסידות דאראג והשמחה בחסידות פרצה גבולות. 

שמחת הווארט התקיימה בצהריים אצל הרבי מדאראג ובהמשך אצל הרבי מויז'ניץ במירון. 

שכטר ההויז בחור משמש את הרבי מויז'ניץ

תפקידו של ה'הויז בחור' בויז'ניץ הוא לדאוג שהכול יתנהל על הצד הטוב ביותר; הן בטישים והן בתפילות, ובכל מקום שהאדמו"ר מופיע זה רק אחרי ש'ההויז בחור' דאג שמישהו יסייר במקום שעה קלה קודם לכן ובדק מהיכן הרבי יכנס, היכן יחנה הרכב וכו'.

בתקופת החגים והשמחות בחצר האדמו"ר, ה'הויז בחור' אינו רואה שינה מכיוון שהוא צמוד כל העת לשלל האירועים וההכנות. הוא גם מצטרף לכל נסיעות האדמו"ר ברחבי הארץ והעולם. אולם במקום אחד אסורה עליו הכניסה בשום פנים ואופן: כשהאדמו"ר יופיע לשמחת 'מצווה טאנץ', אפילו של צאצאיו, יורה לו האדמו"ר בפתח האולם "עד כאן הינך יכול לבוא עימי", כייוון שאין היה דעת האדמו"ר מויז'ניץ זצ"ל נוחה מכך שבחורים ישתתפו במצווה טאנץ.

במהלך שעות היממה שוהה ה'הויז בחור' בבית הרבי, שם הוא מסייע לשאר המשב"קים בעבודתם. האדמו"ר תובע מאיתו סדר יום קפדני במיוחד, כאשר הוא שם דגש על שיעורי תורה קבועים מדי יום ביומו. בנוסף לעבודתו, בשעות הפנאי יושב שכטר ורושם לעצמו את השיחות של האדמו"ר בביקורי האדמו"רים והרבנים, וכן שיחות קודש שהרבי אומר בבית, המופיעות מפעם לפעם בגיליון 'פונעם רבינס הויף'.

חסידות ויז'ניץ הויז בחור

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 11 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד