ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024

פשר החיים: שרונה במסע געגוע והודיה מוסיקלי

לנשים בלבד: הזמרת התימניה שרונה בגריש בדיסק מיוחד של שירי אמונה - 'פשר החיים' • האזינו

פשר החיים: שרונה במסע געגוע והודיה מוסיקליאחרי 20 שנות שירה תימנית אותנטית, הזמרת שרונה בגריש - ג'ראפי (43) יוצאת באלבום בכורה יהודי- ישראלי: פשר החיים. זמירות השבת בבית הוריה, היוו אבן שואבת עבורה, אך למרות זאת בגיל צעיר פחות התחברה לשירה התימנית. המהפך החל בגיל 19 - כשלמדה נגינה על אורגן, אז ניסתה לראשונה את כוחה בשירה תימנית. בהמשך הייתה הופעה קטנה בחתונה משפחתית ולבסוף חברה מהמכללה בקשה ממנה להעביר טקס חינה ומשם הכל התגלגל.

"לא בחרתי לעסוק בזה, אלא השירה בחרה בי", אומרת שרונה, שעסקה במקביל לחינות התימניות בהוראת חינוך גופני, אירובי ופילאטיס. עם השנים, התחזקה שרונה והפכה את קהל היעד למצומצם עוד יותר, בעקבות ההחלטה להופיע בפני נשים בלבד.המפיק המוסיקלי אודי דמארי (יעקב שוואקי, חיים ישראל ועוד) שותף מוסיקלי של שרונה כבר 16 שנה. לכן כשהתקבלה ההחלטה על הוצאת אלבום, טבעי היה שאודי יפיק אותו. למרות הבקשות לאלבום תימני, הרצון להתפתחות ומיצוי יכולות בכיוונים שונים הובילו להקלטת אלבום בסגנון יהודי-ישראלי.

פשר החיים – נקרא האלבום החדש שרואה אור בימים אלה, המיועד לנשים ונערות בלבד. שניים-עשר שירי האלבום מכילים מסע אישי ונשי של געגועים, הודיה, שמחה ואמונה, בו היא משתפת את קהל מאזינותיה. אחד השירים באלבום מוקדש לאמה, שנפטרה לפני 12 שנה, ולמרות שהיא כבר לא נוכחת, היא עדיין ממשיכה לשאוב מהדמות שלה. "שיר הנושא של האלבום מדבר על חיפוש עצמי ששייך לכל אחת ועל הרצון למצוא את דרך החיים הכי נכונה לי והכי נכונה לי כיהודיה", אומרת שרונה.
פשר החיים שיר נשים שרונה תימנים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד