ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
משחקים בחיי חולים

ההסתדרות הרפואית: שביתה מלאה במערכת הבריאות

ההסתדרות הרפואית הודעה על שביתה מלאה במערכת הבריאות | פרופסור יצחק קרייס הודיע שביה"ח שיבא תל השומר יעבור למתכונת שבת. הצוותים יטפלו רק במקרים דחופים. גם פרופ׳ רוני גמזו מנהל איכילוב נערך להשבתת ביה״ח איכילוב. רופאים רבים לקחו היום יום מחלה במחאה על הרפורמה המשפטית

ההסתדרות הרפואית: שביתה מלאה במערכת הבריאות
פרופ' יצחק קרייס צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בפעם הראשונה מאז תחילת המחאות נגד הרפורמה המשפטית מנהל בית חולים מצטרף למחאה: פרופסור יצחק קרייס הודיע שביה"ח שיבא תל השומר יעבור למתכונת שבת. הצוותים יטפלו רק במקרים דחופים.

יולן כהן מדווחת בחדשות 12 כי גם פרופ׳ רוני גמזו מנהל איכילוב נערך להשבתת ביה״ח איכילוב. פרופ גמזו צפוי להיפגש עם מנהלי המחלקות ויחד הם נערכים לעבוד במתכונת שבת (לטפל רק במקרים דחופים).

כזכור יותר מ-1,000 רופאים וצוותים רפואיים הודיעו אתמול על כוונתם שלא להגיע היום לעבודה בבתי החולים ובמרפאות - במחאה על הרפורמה המשפטית. בקבוצת הוואטסאפ שבה חברים מעל 1,000 עובדי מערכת הבריאות נכתב: "לא מגיעים לעבודה החל ממחר. מתכנסים בכנסת ב9:30 עם אוהלים".

אתמול בלילה דווח כי רופאים רבים מתכוונים לקחת יום מחלה היום ולא להגיע לעבודה - במחאה על הרפורמה המשפטית. בקבוצת הוואטסאפ שבה חברים מעל 700 אנשים בהם רופאים נכתב: "זוהי קבוצה של רופאות, רופאים, ועובדי בריאות ובריאות הנפש מכל הארץ. בתי חולים וקהילה. לא מגיעים לעבודה החל ממחר 27.3.23, מתכנסים בכנסת ב9:30. מביאים אוהלים", כך דיווחה יולן כהן.

בתוך כך, ההסתדרות הרפואית הודעה על שביתה מלאה במערכת הבריאות. "עד להודעה על מסלול ברור ורציני של הידברות, בדרך להסכמות רחבות. לא נסתפק בעצירת החקיקה ללא תוכן מהותי יותר שיבטיח הגנה על זכויות המטופלים".

פרופ' ציון חגי: "משטר דמוקרטי ומערכת משפט עצמאית הם הבסיס לחברה מתוקנת ולמערכת בריאות מתקדמת. הגיע הזמן לומר די".

השביתה תכלול את כל בתי החולים הציבוריים ואת כל מרפאות הקהילה. ההסתדרות הרפואית תפעיל ועדת חריגים כמקובל ותאפשר טיפולים ושירותים מצילי חיים. השביתה תיעצר ככל שיגובש מתווה ברור ומוסכם להידברות שיבטיח בין היתר קרקע יציבה לשמירה על זכויות המטופלים במערכת הבריאות.

יו"ר ההסתדרות הרפואית פרופ' ציון חגי: "חזרנו והדגשנו לאחרונה שההסתדרות הרפואית היא ארגון א-פוליטי. אנחנו מייצגים רופאות ורופאים שמגיעים מכל קצוות הארץ ומכל הקשת הפוליטית. אבל אנחנו לא נמצאים באירוע פוליטי.
אנחנו לא דנים פה לא בהסכם שלום ולא בחלוקת התיקים בממשלה. אנחנו נמצאים ברגע של משבר היסטורי וחסר תקדים בחייה של אומה, בניסיון אחרון לשים אצבע בסכר או בעולם המושגים שלנו – לחבוש את הפצע המדמם לפני שנאלץ לכבות את המוניטור. לכן לא נסתפק בעצירת החקיקה ללא תוכן מהותי יותר".

פרופ' יצחק קרייס שביתה שיבא תל השומר הרפורמה המשפטית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 15 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד