י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
תקיפה מאסיבית

מל"ט רוסי התפוצץ סמוך למאפיית המצות

בעקבות תקיפה רוסית מאסיבית על העיר דנייפר באמצעות מל"טים רוסיים, אחד מהם פגע ופוצץ מפעל בדרום העיר, שבשכנותו עומדת מאפיית המצות "תפארת המצות". כבאים הצליחו למנוע את שריפתה

מל"ט רוסי התפוצץ סמוך למאפיית המצות
חלקי מל"ט רוסי שנמצאו בדנייפר צילום: באדיבות המצלם

אמש (שני) בשעה 22:00 הופעלו שוב האזעקות בעיר דנייפר שבאוקראינה, בעקבות תקיפה רוסית מאסיבית על העיר באמצעות מל"טים רוסיים ואיראניים מתאבדים. 7 מל"טים יורטו, אך אחד מהם פגע ופוצץ מפעל בדרום העיר, שבשכנותו עומדת מאפיית המצות "תפארת המצות".

האש שהבעירה את המפעל השכן החלה להתפשט ואיימה לכלות גם את מאפיית המצות וכוחות גדולים של כיבוי הוזעקו לאזור כדי להיאבק באש. במקביל, הוזעקו למקום גם נציגי הקהילה היהודית כדי שיערכו להוציא מהמקום מיכשור שניתן להוציא וכן מאות קילוגרמים של מצות שנאפו אתמול עבור יהודי העיר.

השריפה בסמוך למפעל

בסופו של דבר, אחרי שעות מורטות עצבים, הצליחו לוחמי האש האוקראינים לגבור על השריפה ולכבות אותה בטרם יגיעו הלהבות למבנה המאפייה.

"תפארת המצות" הוקמה לפני 20 שנה והיא נמצאת תחת פיקוחו של רב העיר הרב שמואל קמינצקי. כפי שפורסם לאחרונה, נאפו במקום עשרות טונות של מצות בחודשי החורף והם פוזרו על ידי 'פדרציית הקהילות היהודיות באוקראינה' ל-50,000 בתי אב בכל רחבי המדינה, בנוסף לסדרים הציבוריים שהפדרציה עם רבני ושלוחי חב"ד יערכו בבתי הכנסת עבור 25,000 יהודים ברחבי אוקראינה בהם יקיימו כולם מצוות מצה ממצות שנאפו ב"תפארת המצות".

יו"ר הפדרציה הרב מאיר סטמבלר אומר כי: "המאפיה ממשיכה לעבוד סביב לשעון, עד ערב פסח וכולל ערב פסח כדי לדאוג שלא יישאר יהודי אחד באוקראינה בלי מצות".

מלחמת אוקראינה רוסיה מאפיית מצות שריפה מל"טים איראן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד