ז' ניסן התשפ"ד
15.04.2024
"לא להרוס את קדושת היום"

המשפחות השכולות בפנייה לשרים ולח"כים: "אל תגיעו לטקסי הזיכרון"

כ-200 משפחות שכולות פנו במכתב לחברי הכנסת ולשרים, על רקע הרפורמה המשפטית, וביקשו מהם שלא להגיע לטקסי יום הזיכרון כדי לא לפגוע בהם ובממלכתיותם. "השאירו את הפוליטיקה מחוץ לגבולות בית הקברות"

 נתניהו נואם בטקס יום הזיכרון בהר הרצל
נתניהו נואם בטקס יום הזיכרון בהר הרצל צילום: ישי ירושלמי

יום הזיכרון מתקרב: כ-200 משפחות שכולות שיגרו הבוקר (שישי) מכתב לשרים ולחברי הכנסת ובו ביקשו בנחרצות כי לא יגיעו לטקסי הזיכרון שיערכו ברחבי הארץ, מתוך רצון להשאיר את הפוליטיקה מחוץ לבית הקברות.

במכתב כתבו המשפחות השכולות: "הקרעים והשסעים בקרב הציבור הרחב מחלחלים לכל חלקה טובה, מכים שורשים בכל שעה בכל מקום ובכל תחום. תפארת היצירה הישראלית שעמלו עליה דורות רבים, החל מחזונו של הוגה המדינה, דרך מבשרי הציונות ועד ימינו אנו, מאיימת להתמוטט עלינו. בתי הקרבות שלנו מלאים בחללי צה"ל ונרצחי פעולות האיבה. בני משפחות השכול רואים עכשיו בחלחלה גוברת את סערת הקרעים והשסעים מתקרבת לבתי הקברות".

"בתקופה רעה זו, כשצמד המילים 'מלחמת אחים' הפך לאיום שיגרתי - אנחנו מבקשים לפנות אליכם בקריאה להוציא את הפוליטיקה מבית הקברות, להוציא את בתי הקברות מהפוליטיקה ולמנוע בכך את המהומה שעלולה להתחולל בטקסי יום הזיכרון מעל קברי הנופלים והנופלות, הנרצחים והנרצחות", המשיכו וכתבו.

עוד המשיכו המשפחות השכולות וביקשו: "נוכח הקרע העמוק בעם, על רקע הכאב העצום המקנן בכל ארחי המדינה הזו, ובהתחשב בכך שהפוליטיקה היא המחוללת את הסערה הזאת, היא אשרה יוצרת אותו, היא אשר מעמיקה אותו, היא אשר קורעת אותנו, אנחנו מבקש מכם שלא להגיע לטקסי יום הזיכרון. אנו קוראים לכם לפעול לכף שאת מוסדות המדינה לא ייצגו חברי כנסת או חברי ממשלה. שאף אחד מכם לא יגיע לבתי הקברות בטקסי יום הזיכרון, ואין זה משנה אם אתם מהקואליציה, מהאופוזיציה או מהממשלה".

יום הזיכרון משפחות שכולות חללי צה''ל חברי כנסת הרפורמה המשפטית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 10 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד