י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024
רומסים את ההלכה ברגל גסה

הראש"ל: הקריאות לעלות להר הבית מסוכנות ומתסיסות

הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף פרסם הבוקר הודעה כי על פי ההלכה, חל איסור חמור ומוחלט לעלות אל הר הבית, הקריאות המתסיסות והמסוכנות לעלייה להר הבית בערב פסח ובכלל הן חסרות אחריות. הדברים נאמרים בצל הכוונה להתארגן להקרבת קרבן פסח

הראש"ל: הקריאות לעלות להר הבית מסוכנות ומתסיסות
הראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף צילום: יעקב כהן

בצל ההודעות ששוגרו בימים האחרונים בינהם של תנועת 'חוזרים להר' על הקרבת קרבן פסח בהר הבית וקריאות נוספות לעלות להר כנגד דעתם של כל גדולי ישראל יוצא הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף בקריאה כי חל איסור מוחלט לעלות להר הבית. 

בדבריו אמר הראשון לציון כי "על פי ההלכה, חל איסור חמור ומוחלט לעלות אל הר הבית, הקריאות המתסיסות והמסוכנות לעלייה להר הבית ערב פסח ובכלל הן חסרות אחריות ומנוגדות להלכה, ואין לאף איש או אישה לרמוס ברגל גסה את ההלכה ולעלות להר".

את דבריו סיים: "החותם בתפילה לגאולה שלימה ויה"ר שתתקבל תפילתנו ויקויים בנו ונזכה לאכול שם מן הזבחים ומן הפסחים, שמחים בבניין עירך וששים בעבודתך אכי"ר"

בימים האחרונים פורסם כי תנועת 'חוזרים להר' תפצה בסכומים כספיים פעילים שיעצרו על ידי משטרת ישראל בדרכם להקרבת קרבן פסח בהר הבית ביום רביעי הקרוב. פעיל שיעצר בדרכו להקרבת הקרבן יפוצה על ידי התנועה בסכום של חמש מאות שקלים. אם הפעיל יעצר כשבידו גדי או טלה להקרבה, סכום הפיצוי יעמוד על אלף ומאתיים שקלים. במידה והמעצר יתבצע בתוך תחומי הר הבית אזי התנועה תעביר אלפיים וחמש מאות שקלים למי שנעצר. במידה ויצליחו להקריב את קרבן הפסח כהלכתו, יקבלו המקריבים פרס כספי בסך עשרים אלף שקלים.

 

 

 

הר הבית הרב יצחק יוסף קרבן פסח

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 6 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד