י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024
החלה הכשרת "מתחם ההילולא" במירון

110 דונם ל-3 מתחמי הדלקה, חניונים, אוהלי תפילה, וח"י רוטל

110 דונם של אוהלי תפילה ולימוד, מתחם חלאק'ה חדשני ומרווח, מוקדי הדלקה ומתחמי מזון וח"י רוטל - וזה רק חלק קטן ממה שצפוי להתקיים ב"מתחם ההילולא" (מתחם 89) אותו התחילו להכשיר לקראת ההילולא במירון, כחלק מפעילות הסדרת ההר של השר הממונה הרב מאיר פרוש והפרויקטור הרב יוסי דייטש.

110 דונם ל-3 מתחמי הדלקה, חניונים, אוהלי תפילה, וח"י רוטל
הכשרת השטח במירון צילום: באדיבות המצלם

כחלק מיישום מסקנות ועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון, הורה השר פרוש לאתר שטח מישורי ומרווח לטובת התכנסות עשרות האלפים העולים מירונה. לאחר מאמצים מרובים אותר שטח ענק בכניסה ליישוב, שטח בהיקף של כ-110 דונם שקיבל את השם "מתחם ההילולא" (מתחם 89), ויכול להכיל כ-25 אלף איש בו זמנית. הפעילות בשטח מתאפשרת בזכותו של שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף שאישר את העברת השטח לטובת ההילולא.

לאחר שהושלמו ההכנות התכנוניות וההנדסיות, החלו עבודות ההכשרה, לאזור שצפוי לכלול מתחמי הדלקה לטובת הדלקות האדמו"רים והרבנים מכלל העדות והחוגים, רחבות ריקודים גדולות ומישוריות, מתחמי חלאק'ה חדשניים לטובת ילדי החלאק'ה ובני משפחותיהם, מתחמי מזון וחלוקת ח"י רוטל ואהלי תפילה ולימוד ממוזגים ורחבי ידיים.

הכשרת מתחם ההילולא במירון

במתחם תוקם בנוסף במת ענק של שמחה וריקודים, לצד אוהל מיוחד שיעמוד לטובת המשפחות השכולות של קדושי מירון. כמו כן מוקמים במתחם חדרי נוחיות חדשים לגברים ונשים בהיקף משמעותי שאמור להכיל את עשרות האלפים.

על מנת לסייע ולהקל על החוגגים, לצד המתחם החדש יוקמו גם חניוני ענק לטובת הגעה קלה ונוחה לקהילות השונות המקיימות הדלקה במתחם.

הכשרת המתחם מצטרפת לכלל העבודות הנעשות בשטח, וביניהן בניה מחודשת של דרך הכהנים והרחבתה פי שלוש מהקיים, הסרת המכשולים, בניית מתווה תחבורה סדיר, ביטול חניוני הויסות והוספת חניוני התרעננות ועוד.

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש: "הכשרת המתחם הינה צעד משמעותי שיאפשר להמוני העולים לשמוח לכבוד רשב"י, מבלי לפגוע בשלום הציבור ומבלי לסכן את ציבור המתפללים והחוגגים. נמשיך לפעול במטרה לאפשר את קיום ההילולא באופן מכובד ובטוח ובעיקר בעין טובה ובערבות הדדית".

הממונה על ההילולא, יוסי דייטש: "בהתאם למדיניות השר, אנחנו פועלים ללא לאות כדי לאפשר את קיום ההילולא באופן המיטבי. אני מודה לשר השיכון ולצוות לשכתו, כמו גם לאנשי רשות מקרקעי ישראל ולכל הגורמים הרלוונטיים שפועלים יום ולילה לאפשר את קיום ההילולא כסדרה. הזמן קצר והמלאכה מרובה, ובסייעתא דשמיא נעשה ונצליח".

 

הילולת הרשב''י

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד