י"ד תמוז התשפ"ד
20.07.2024

עובדי בנק הפועלים הפגינו מול בניין הנהלת הבנק בתל אביב

מחאת עובדי בנק הפועלים עולה שלב: עובדי בנק הפועלים מכל רחבי הארץ הפגינו היום מול בניין הנהלת הבנק בתל אביב במחאה על התנהלות ההנהלה בקידום הסכם השכר והזהירו כי בכוונתם לנקוט בצעדים נוספים כבר בתקופה הקרובה

עובדי בנק הפועלים הפגינו מול בניין הנהלת הבנק בתל אביב
בנק הפועלים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עובדי בנק הפועלים מכל רחבי הארץ, הפגינו הבוקר (ראשון) מול בניין הנהלת הבנק ברחוב יהודה הלוי בתל אביב והזהירו בנקיטה בצעדי מחאה כואבים כבר בתקופה הקרובה. 

ההפגנה הינה חלק ממחאת העובדים שמוחים לדבריהם על "התנהלות הנהלת הבנק בקידום הסכם השכר החדש ועל התנאים המחפירים שהיא הציגה בפני ארגון העובדים, תנאים שיביאו לפגיעה בזכויות העובדים הקיבוציים הקיימים בבנק ובביטחון התעסוקתי של העובדים", כך לטענתם.

מחאת עובדי בנק הפועלים, באה בהמשך להכרזה על סכסוך עבודה מול הנהלת הבנק בשל המבוי הסתום אליו נקלע הסכם השכר. סכסוך שאושר על ידי מוסדות ההסתדרות והוכרז בתאריך 20/03.  

יו"ר ארגון העובדים, רוני גרפונקל מסר: "עובדי הבנק הוכיחו היום שוב אחדות ולכידות והצביעו ברגליים נגד המהלכים של ההנהלה בקידום הסכם השכר. ארגון העובדים ימשיך להילחם למען 7,000 עובדי הבנק ולא יאפשר להנהלה להתעלם מהעובדים המסורים שבזכותם הגיע הבנק בשנה האחרונה לרווחי שיא של 6.5 מיליארד ולפגוע בביטחון התעסוקתי של כל אחת ואחד מאיתנו. לא נהסס להחריף את המאבק ולנקוט בצעדי מחאה חריפים וכואבים. אני מציע להנהלה להפסיק לבחון את כוחנו". 

ראש חטיבת הבנקים בהסתדרות המעו"ף, עו"ד מנחם מליק אמר: "לצערי למרות הזמן שחלף מהכרזת סכסוך העבודה, הנהלת הבנק נמנעת מלהביא לשולחן המו"מ הצעה ראויה ומכבדת שתשקף את תרומתם האדירה של העובדים לרווחי הבנק העצומים. כאילו לא די בכך, ההנהלה מבקשת לנגוס ולקצץ בתנאים הקיימים מזה שנים בבנק. היום שמעה ההנהלה את זעקת העובדים והיא תמשיך להישמע ולהתעצם עד שנראה שינוי אמיתי ומשמעותי בנכונות להגיע להסכם ראוי".

מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "הבנק מצר על החלטת ארגון העובדים לנקוט בצעדים שונים. צעד זה תמוה לאור העובדה כי עובדי בנק הפועלים נהנים מהשכר הגבוה במערכת הבנקאית והשנה אף קיבלו את הבונוס שנתי הגבוה ביותר מבין כל הבנקים.

הנהלת הבנק מחויבת למשא ומתן מכבד ומכובד, שינוהל תוך בחינת מכלול השיקולים והאתגרים בפניהם ניצב הבנק. אנו קוראים לארגון העובדים להמשיך בתהליך המשא ומתן ולהימנע מצעדים שיפגעו בעובדי הבנק ובלקוחותיו".

בנק הפועלים הפגנות עובדים שכר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד