י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
כל הנתונים

עלייה של 22% בהיקף האנטישמיות ברבעון האחרון

משרד התפוצות הנאבק באנטישמיות פירסם דו"ח המסכם את הרבעון הראשון של שנת 2023 בעניין האנטישמיות ברחבי העולם. כ-50% מכלל האירועים האנטישמיים נרשמו בארה"ב, בעיקר באזורי הריכוזים היהודיים, בדגש על אזור ניו-יורק | הנתונים המלאים

עלייה של 22% בהיקף האנטישמיות ברבעון האחרון
מחנה ההשמדה אושוויץ צילום: Yossi Zeliger/Flash90

יום השואה תשפ"ג: משרד התפוצות פירסם היום (שלישי) את סיכום הרבעון הראשון של שנת 2023, בעניין האנטישמיות ברחבי העולם. ברבעון האחרון נרשמה עליה של 22% בהיקף כלל האירועים האנטישמיים שנרשמו ברחבי העולם ברבעון, בסך כולל של 453 אירועים, ובהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2022.

כ-50% מכלל האירועים האנטישמיים נרשמו בארה"ב, בעיקר באזורי הריכוזים היהודיים, בדגש על אזור ניו-יורק, פלורידה וקליפורניה. מדינות בולטות נוספות בהקשר זה הן בריטניה וגרמניה. יחד עם זאת, נרשמה עלייה משמעותית של 48% בהיקף האירועים האנטישמיים האלימים, כ-37.

ברבעון האחרון נרשמה עלייה של 18% במספר הפוסטים האנטישמיים ברשת (כ-1.53 מיליון) ושל 2.5% במספר המשתמשים המפיצים תכנים אנטישמיים (כ-273,000), בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2022.

כ-68% מהשיח האנטישמי ברשת היה מסוג "אנטישמיות חדשה", העוסק ברובו בנושא דמוניזציה ודה-לגיטימציה של ישראל; כ-27% מהשיח ברשת סווג כ"אנטישמיות קלאסית", הכוללת בעיקר דמוניזציה של יהודים ותאוריות קונספירציה באשר לשליטה יהודית בעולם; קרוב ל-5% מהשיח סווג תחת הקטגוריה של עיוות והכחשת השואה, הבולט בעיקר בשיח האנטישמי בשפה הרוסית, ככל הנראה על רקע המלחמה באוקראינה.

הערים הבולטות מבחינת השיח האנטישמי ברשת הינן פאריז, ניו-יורק, וושינגטון הבירה, לוס אנג'לס ושיקאגו, אך לצידן בולטות גם דבלין, מרסיי, ומלבורן. כ-89% מהישראלים מוטרדים כששומעים על יהודי שמותקף על רקע אנטישמי, ו-72% טוענים שהאנטישמיות בשנה האחרונה גורמת להם לחשוש לשלומם של יהודים בחו"ל.

49% מהישראלים חוששים מגילויי אנטישמיות כאשר הם נוסעים לאירופה/ ארה"ב, ו-45% מצניעים סממנים יהודיים/ישראליים. 64% מהישראלים סבורים שמדינת ישראל צריכה לסייע ליהודים וקהילות שהותקפו בעקבות אירועים אנטישמיים, ו-72% מסכימים מהמשיבים מסכימים שמדינת ישראל צריכה להקצות משאבים למאבק באנטישמיות.

יום השואה משרד התפוצות אנטישמיות

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד