י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
יושקעו סכומים משמעותיים

ישיבת הממשלה נערכה בעיר שדרות: "דורשים שקט לטווח ארוך"

ישיבת ממשלה חגיגית נערכה היום בעיר שדרות ובמהלכה הודיע ראש הממשלה נתניהו על הגדלת התקציב באופן משמעותי ליישובי הדרום. נתניהו: "עוטף עזה הוא עוטף ישראל". דוידי: "לצד הבשורות, חשוב לומר גם ביום זה שאנו נמשיך לדרוש ביטחון ושקט בעוטף לטווח ארוך"

ישיבת הממשלה נערכה בעיר שדרות: "דורשים שקט לטווח ארוך"
ישיבת הממשלה בשדרות צילום: Eliyahu Hershkowitz/POOL

הממשלה אישרה היום (חמישי) בישיבה חגיגית בעיר שדרות - החלטה לחיזוק החוסן האזרחי ופיתוח העיר שדרות ויישובי עוטף עזה לשנים 2023-2024.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "עוטף עזה הוא עוטף ישראל, כאן חיים כל חלקי עמנו. חיים כאן דתיים וחילוניים, מסורתיים, עולים וותיקים, מזרח ומערב - כולם. אנחנו נמשיך לפתח את יישובי העוטף - עוטף ישראל, גם לטובת התושבים וגם לטובת כל מדינת ישראל".

ההחלטה בהיקף תקציבי של כ-1.7 מיליארד ₪, ותכלול השקעה משמעותית בנושאים הבאים:

1. השקעה של כ-830 מיליון ש"ח לטובת פיתוח תשתיות ושדרוג המרחב הציבורי.

2. השקעה של כ-190 מיליון ש"ח לטובת פיתוח מנועי צמיחה מקומיים ומרחביים.

3. השקעה של כ-220 מיליון ש"ח לטובת פיתוח וחיזוק הכלכלה המקומית.

4. השקעה של כ-70 מיליון ש"ח לטובת מוכנות לחירום.

5. השקעה של כ-100 מיליון ש"ח לחיזוק החוסן והביטחון האישי והקהילתי.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת ממשלה חגיגית בעיר שדרות: "אני רוצה קודם כל להודות לך, ראש העיר והמארח, אלון דוידי, ולראשי הרשויות שנמצאים כאן איתנו, יחד עם השרים והשרות. אנחנו מקיימים היום ישיבת ממשלה מיוחדת בשדרות ומביאים בשורה גדולה לשדרות ולעוטף עזה.

זו לא הפעם הראשונה שאנחנו כאן. ממשלות הליכוד בראשותי, יחד עם חברינו, פעלנו כאן בעשור האחרון בשני מישורים עיקריים. אחד, במישור הביטחוני, והשני, במישור של הפיתוח".

נתניהו הוסיף: "אנחנו עשינו דברים רבים. אנחנו פיתחנו קודם כל את התחבורה, פתחנו תחנת רכבת בשדרות וחיברנו את העוטף עם המרכז, את המרכז עם העוטף. הארכנו את הרכבת לבאר שבע ושיפרנו אותה, עשינו כאן תכניות גג, אלפי יחידות דיור, הכפלנו את אזורי התעשייה, עזרנו לתושבים מבחינה כלכלית, פיתחנו את הכבישים ועשינו גם דברים טובים אחרים".

עוד אמר ראש הממשלה: "במישור הביטחוני אנחנו פעלנו כל הזמן, גם בתחום ההגנתי עם מיגון שעשינו וצריך לעשות עוד, והיום נעשה עוד. ובהמשך נעשה עוד יותר, וגם מבצעים גדולים, שאני מציין אותם על דבר ספציפי. אחד, על מבצע צוק איתן, שפגע בפעם הראשונה פגיעה משמעותית בנשק המנהרות שאיים גם פיזית וגם פסיכולוגית על תושבי העוטף. כמובן, ב-2021 מבצע שומר חומות שבעצם שלל וניטרל את נשק המנהרות וכמובן פגע פגיעה אנושה, גדולה מאוד, ביכולות האחרות - האוויריות, והימיות, והאחרות של חמאס".

נתניהו הוסיף: "אני רוצה להראות לכם, לפני שנדבר על מה אנחנו עושים היום, מה הדבר הזה עשה לגידול האוכלוסייה בעוטף עזה. אתם יכולים לראות את זה כאן (מצ"ב שקף) - גידול האוכלוסייה במדינת ישראל, שהוא עצום בכל קנה מידה עולמי, גדל ב- 22.7%, גידול גדול מאוד במדינת ישראל.

הנה הגידול של העוטף, תסתכלו מה קרה בעוטף משנת 2014 - העוטף גדל. אזרחי ישראל באים בהמוניהם ליישובי העוטף, והגידול של האוכלוסייה בעוטף הוא 70% יותר מגידול האוכלוסייה המרשים במדינת ישראל. ב-2014 עם צוק איתן ותוכנית החימוש הראשונה, ושוב ב-2021 שומר חומות."

לדבריו, "אנחנו ממשיכים את המאמץ הזה היום בתכנית נוספת של 1.6 מיליארד שקלים. התוכנית הזאת כוללת את פיתוח ושדרוג המרחב הציבורי, תגבור החינוך והעצמת צעירים, חיזוק הכלכלה המקומית, הגברת מוכנות הרשות לחירום ועוד דברים שתכף נפרט.

אני רוצה להדגיש שעוטף עזה הוא עוטף ישראל, כאן חיים כל חלקי עמנו. חיים כאן דתיים וחילוניים, מסורתיים, עולים וותיקים, מזרח ומערב - כולם. אנחנו נמשיך לפתח את יישובי העוטף - עוטף ישראל, גם לטובת התושבים וגם לטובת כל מדינת ישראל", אמר.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר: "היום יוצאת משדרות בשורה גדולה עם אישור תקציב של 1.6 מיליארד שקלים לשדרות ולעוטף שילכו לטובת התושבים היקרים והגיבורים שלנו. אני מודה לראש הממשלה ולכל השרים והשרות שנרתמו כל אחד בתחום משרדו למען אזור חשוב זה. לצד הבשורות, חשוב לומר גם ביום זה שאנו נמשיך לדרוש ביטחון ושקט בעוטף לטווח ארוך".

בנימין נתניהו שדרות ישיבת ממשלה אלון דוידי

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד