ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
"המציאות היתה בדיוק הפוכה"

יוזם המחאה הגיע ביום הזיכרון לבני ברק ויצא נפעם

יוזם מחאת המיליון שצפויה ביום חמישי הגיע היום לבני ברק לטקס האזכרה בבית העלמין, לאחר מכן המשיך לאחת המסעדות לאכול ארוחת צהריים. את רשמיו מהביקור בעיר יחד עם בנו החייל לבוש במדים הוא משתף בהתרגשות | הדברים המלאים

יוזם המחאה הגיע ביום הזיכרון לבני ברק ויצא נפעם
גיא לוי עם בנו צילום: מתוך הטוויטר שלו

יוזם פרויקט 315, גיא לוי, מיוזמי 'מחאת המיליון' של תומכי הימין שעתידה להתקיים ביום חמישי, הגיע לטקס האזכרה לרגל יום הזיכרון בבית העלמין בבני ברק והתרגש. את רשמיו הוא שיתף עם רבבות עוקביו ברשתות החברתיות.

"אז בעקבות הדמוניזציה אשר נעשתה בימים האחרונים לאחיינו החרדים, לקחתי את בני בכורי ויצאנו מבאר שבע אל הטקס ברחבת בית העלמין בבני ברק.
הטקס היה מרגש ומקסים, אבל החוויה המדהימה והאישית באמת התחרשה במקרה, כמה דקות לאחר מכן".

עוד מספר לוי: "בסוף הטקס הלכנו אני ובני (לבוש במדים) למסעדה מקומית בשם "מוכן ומזומן", אשר ברחוב חזון איש. רציתי לקנות הביתה קצת קיגל ועוד דברים טעימים ולקנות ארוחת צהריים לשנינו. לא אשקר, בדרך שאלתי את עצמי "האם יתכן ואפגוש מישהו מאיזה זרם קצת אחר, אשר בטעות יעיר משהו לבן שלי ולמדים שהוא לובש?". אבל המציאות היתה בדיוק הפוכה וזה היה פשוט מדהים! כאשר נכנסו למסעדה, הצוות קיבל אותנו כאילו הם חיכו רק לנו במשך שבוע שלם. זה כלל הצדעה מצד אחד העובדים, חיוכים, ברכות ותחושה מדהימה של הערכה".

טקס האזכרה בבית העלמין בבני ברק

הוא ממשיך לספר בהתרגשות: "כאשר קנינו את האוכל, הבעלים של המסעדה (למרות תחנונים שלי) לא היה מוכן לקחת תשלום עבור הארוחה של הבן.
כאשר התיישבנו ליד שולחן עם 4 חרדים אחרים, אחד מהם קם וחזר אחרי 3 דקות מאוכזב. הסתבר שגם הוא רצה להפתיע אותנו ולשלם על החייל שהתיישב פתאום לידו, אבל הוא גילה "שכבר לקחו לו את הזכות והמצווה".

"בשום נקודה בארץ לא קיבלו את הבן שלי בכזו יראת כבוד והערכה, רק בגלל שהוא היה לבוש במדי הצבא וזה לא עניין אף אחד שאפילו אין לו כיפה", ציין גיא לוי.

"אחרי ימים ארוכים של מכות ייאוש ופחד על פיצול והרחקה, זה היה יום שבו ראיתי איך אחרי כל המחלוקות, אנחנו יכולים להיות עם אחד ויצאתי מבני ברק עם המון תקווה". כך לוי.

הפגנת מחאה יום הזיכרון חייל גיא לוי מחאת המיליון

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 52 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד