ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
קצת שקט

החגיגה נגמרה: גלאים מיוחדים שיותקנו ברחוב ידווחו על מטרדי רעש

המשרד להגנת הסביבה ומערך הדיגיטל הלאומי יוצאים בפרויקט בשיתוף ארבע רשויות מקומיות לצמצום ולמניעת מפגעי רעש, באמצעות התקנת גלאים שינטרו וימפו את הרעש במרחב העירוני

החגיגה נגמרה: גלאים מיוחדים שיותקנו ברחוב ידווחו על מטרדי רעש
הגלאים שהותקנו צילום: דורון עין-אלי, המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה, בשיתוף פעולה עם מערך הדיגיטל הלאומי ועם רשויות מקומיות, משיקים פרויקט רחב היקף להתקנת גלאי רעש קטנים בערים, שיאפשרו לאסוף נתוני רעש באופן רציף ולהתריע בזמן אמת על מפגעי רעש. 

מטרדי רעש פוגעים לא רק באיכות החיים, אלא גם בבריאות הפיזית והנפשית של הנחשפים אליהם, בנוסף לפגיעה ביכולותיהם הקוגניטיביות ובפריון עבודתם. המשרד להגנת הסביבה, הרשויות המקומיות והמשטרה מקבלים מדי שנה מאות אלפי תלונות על מטרדי רעש, רובם ככולם מתרחשים במרחבים עירוניים. 

במסגרת פרויקט "ערים שקטות" מקדם המשרד מגוון כלי מדיניות רגולטוריים, כלכליים ואינפורמטיביים במטרה לצמצם ככל הניתן את מטרדי הרעש במרחב הציבורי.

הגלאים החדשים | צילום: דורון עין-אלי, המשרד להגנת הסביבה.

לשלב הראשון של הפרויקט נבחרו הערים כפר-סבא, פתח-תקווה, ראשון לציון ולוד. בערים אלו יותקנו גלאים שיקושרו למערכות המידע המקומיות. הגלאים יאפשרו לרשויות לקבל התראות בזמן אמת על חריגות מרמות הרעש החוקיות, להגיב בהתאם ובכך לסייע לרווחת התושבים. בנוסף, יאפשר הפרויקט לייצר "מפות רעש", שיציגו לתושבים את רמות הרעש הממוצעות באזורים מסוימים בעיר.

הרשות שנבחרה לקבל את המספר הגבוה ביותר של הגלאים (כ-100) במסגרת הפרויקט היא כפר-סבא, הנחשבת לאחת הרשויות המקומיות המובילות בתחומי איכות הסביבה. 

מטרת הפרויקט היא להוכיח את ההיתכנות הטכנולוגית ואת התועלות העירוניות והמשקיות הנובעות ממנו, על מנת להרחיב את השימוש בטכנולוגיות מתקדמות לצמצום מפגעי רעש בערים ברמה הלאומית.

קנסות קנס כספי תושבים מפגעים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד