ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024
שיחזר את רגעי האימה

מבקר ישראלי: "שוטרים תוניסאים הגנו בגופם על היהודים"

יוסי ברדא, זמר אשר הופיע בבית הכנסת באי ג'רבה שבתוניסיה דקות לפני אירוע הירי, שיחזר: "אחרי 20 דקות כשיצאתי הבנתי שקרה משהו, התחילו יריות"

מבקר ישראלי: "שוטרים תוניסאים הגנו בגופם על היהודים"
הנשק בזירת הירי צילום: באדיבות המצלם

ביום שלישי בוצע ירי לעבר בית כנסת בג'רבה שבתוניסיה, זאת במהלך הילולת רבי שמעון בר יוחאי. ארבעה בני אדם נהרגו, ביניהם שני בני דודים יהודים, אביאל ובנימין חדד, ועוד מספר נפצעו, ביניהם גם אנשי ביטחון תוניסאים. יוסי ברדא, זמר ישראלי שהופיע בבית הכנסת דקות ספורות לפני המתקפה, אשר שיחזר את רגעי האימה ב-103FM.

בפתח השיחה הודה ברדא כי "אני יכול לספר שהאבטחה, המשטרה והחיילים של תוניס נהגו עם כל הישראלים שהגיעו בצורה מכובדת מעל ומעבר. ממש עם פנים מאירות, אין לי מילים". עוד שיחזר את תחילתו של אירוע הירי: "אני הופעתי וסיימתי את ההופעה שלי, אחרי 20 דקות כשיצאתי הבנתי שקרה משהו. התחילו יריות, שמעו יריות. עדי ראיה אמרו שחיילים, שוטרים תוניסאים הגנו בגופם על היהודים. כנראה שלא הספיקו לעצור את היורים, או יורה, אנחנו לא יודעים כמה אנשים שירו, נראה לי אחד או שניים. קרה האסון הזה ששני יהודים נהרגו ונפצעו איתם כמה חיילים וכמה שוטרים".

"בית הכנסת זה בית כנסת עתיק מאוד מאוד. יש שם הרבה כהנים במקום הזה. יש שם אבנים של בית המקדש הראשון שהביאו למקום ובנו בית כנסת שקדוש ליהודים, כל שנה עושים את הילולת רבי שמעון בר יוחאי במקום הזה. הפעם הגיעו 15 אלף יהודים להילולה. זה מנהג עתיק", הדגיש, והתייחס לשני הנרצחים הקדושים. התעוררתי הבוקר ושמעתי את הבשורה. אחד מהם דיבר איתי כמה דקות לפני. מה שאני ראיתי אתמול בטלוויזיה זה שאמרו 'כל מי שינסה לפגוע בתיירים ננקוט ביד קשה נגדם', זה מה ששמעתי בטלוויזיה התוניסאית".

הרוגים ופצועים טוניס רדיו 103

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד