י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024
אלו הסעיפים

כתבי אישום נגד רוצחיו של אילן הי"ד

התביעה הצבאית הגישה כתבי אישום נגד שני המחבלים שרצחו את אילן גנלס הי"ד בפיגוע ירי בכביש 90 בחודש פברואר האחרון | מעצרם הוארך עד תום ההליכים

כתבי אישום נגד רוצחיו של אילן הי"ד
הק' אילן גנלס הי"ד צילום: באדיבות המשפחה

התביעה הצבאית הגישה היום (שני), כתבי אישום נגד המחבלים לואי מערוף ומאהר שלון בעבירות של גרימת מוות בכוונה בצוותא (המקבילה לעבירת הרצח באיו"ש) של אילן גנלס הי"ד ב-27 בפברואר 2023, ניסיון לגרימת מוות בכוונה ועבירות נוספות.

על פי כתבי האישום, הנאשמים תכננו יחד לבצע פיגוע ירי. לשם כך רכשו אקדח, תחמושת ורכב. הנאשמים נסעו לאורך כביש 90, והחלו לחפש כלי רכב ישראלים ונתיבי בריחה.

הנאשמים ירו לעבר מספר כלי רכב ישראלים, וכאשר הבחינו ברכב שבו נהג אילן גנלס הי"ד בכביש הערבה הסמוך לים המלח, התקרבו לעברו ופתחו בירי שחדר את השמשה הקדמית של הרכב וגרם למותו. לאחר מכן ירו הנאשמים לעבר כלי רכב ישראלי אחר ואז נמלטו מן המקום ושרפו את הרכב שבו השתמשו לביצוע הפיגוע.

עם הגשת כתבי האישום, ביקשה התביעה הצבאית את מעצרם של הנאשמים. בית המשפט הצבאי נעתר לבקשה והחליט על הארכת מעצרם עד תום ההליכים המשפטיים.

אילן גנלס הי"ד בן 26 בהירצחו, החזיק באזרחות אמריקנית, בהודעת הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק נכתב כי אילן גדל בקונטיקט, סיים במאי 2022 את לימודיו באוניברסיטת קולומביה והתנדב לצה"ל.

אילן גנלס כביש 90 פיגוע ירי מחבלים כתבי אישום

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד