י"ז תמוז התשפ"ד
23.07.2024
מעל 40 אלף זכאים

עומדים בתנאים? בנק הפועלים יקפיא לכם את החזר המשכנתא

משקי בית רבים מתקשים עם החזרי המשכנתא לאור העלאות הריבית | לקראת החלטת הריבית מחר, מודיע בנק הפועלים כי בכוונתו להקפיא את גובה ריבית הפריים לעומדים בתנאים מסוימים | כל הפרטים

עומדים בתנאים? בנק הפועלים יקפיא לכם את החזר המשכנתא
סניף של בנק הפועלים צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

העלאות הריבית הרבות של בנק ישראל בשנה האחרונה, במטרה להוריד את גובה האינפלציה, שהביאו את הריבית לרמה של 4.50 אחוזים גרמו למשפות רבות להתקשות בהחזרי תשלומי המשכנתא, לדחות קניות בהיקף גדול ולצמצם רכישות במוצרים רבים. כעת מודיע בנק הפועלים כי לקראת הודעת החלטת הריבית של בנק ישראל מחר (שני), שצפוי להכריז על כך שהריבית תעלה בשיעור נוסף של רבע אחוז, הוא מוכן לספוג את עליית הריבית למשך שנה שלמה ויקפיא את גובה ההחזר שלהם במסלול הפריים שיישאר ללא שינוי.

על פי הודעת הבנק, המהלך יהיה למשך שנה למעל 40 אלף משקי בית בעלי משכנתא בבנק אשר כוללת מסלול פריים. בנוסף לכך נוטלי המשכנתאות צריכים לענות על הקריטריונים הבאים: ללקוחות קיים נכס אחד המשועבד לבנק בגין המשכנתא; שיעור המימון הינו מעל 60%; סך יתרת המשכנתא הקיימת נמוך מ-1.5 מיליון שקל נכון לסוף אפריל 2023; ההלוואה משולמת כסדרה ללא פיגורים.

על פי בדיקת הבנק, קריטריונים אלה מתייחסים לרוב ללקוחות המחזיקים דירה ראשונה עם משכנתא ממוצעת (ובכלל זה זוגות צעירים שרכשו דירה ראשונה) – אשר הושפעו במידה משמעותית מעליית הריבית. ללקוחות אלה, השינוי יחול באופן אוטומטי, אין צורך בהגשת בקשה מיוחדת והם יקבלו הודעה מהבנק בנושא.

המהלך מצטרף לפתרונות נוספים שמעניק הבנק ללקוחותיו, כדוגמת היוזמה עליה הכריז הבנק בחודש נובמבר 2022 - במסגרתה הוא מאפשר ללקוחות המעוניינים בכך להאריך את תקופת מסלול הפריים בהלוואה לדיור שלהם, תוך שמירה על יתר תנאי מסלול ההלוואה המקוריים – וזאת כדי לסייע ללקוחות ולהפחית את ההחזר החודשי במסלול זה, בכפוף לתנאי השירות. בנוסף, מתוך הבנה שהשינויים בשוק משפיעים באופן שונה על משקי הבית ויש צורך במתן פתרונות אישיים, בתחילת חודש פברואר השיק הבנק את "הקו הקשוב" – מוקד טלפוני ייעודי הזמין ללקוחות הבנק בטלפון 2406* ובו יוכלו לקבל כלים וייעוץ להתמודדות עם העלייה בהחזרי המשכנתא. לפני מספר ימים הודיע הבנק על הרחבת "הקו הקשוב" ללקוחות כל הבנקים.

מנכ"ל בנק הפועלים, דב קוטלר: "כבנק המוביל את המערכת הבנקאית בישראל קיבלנו החלטה לצאת במהלך יזום נוסף ולהקפיא פעם נוספת את עליית הריבית וזאת למעל 40 אלף משקי בית שלהערכתנו ספגו את ההתייקרויות הגבוהות ביותר בתקופה האחרונה. בתחילת השנה הודענו כי נמשיך לספק ללקוחותינו פתרונות נוספים להתמודדות עם העלייה בהחזר החודשי ואנו גאים להיות הראשונים במערכת הבנקאית היוצאים בסדרת מהלכים זו לטובת לקוחותינו".

בנק הפועלים צילום: אביב גוטליב

 

משכנתא ריבית על משכנתא בנק הפועלים העלאת ריבית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד