ז' תמוז התשפ"ד
13.07.2024
מגיב על ההסתה

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "אף אחד לא צריך לראות את דברי הבלע"

ישיבת הממשלה נערכה לרגל יום ירושלים במנהרות הכותל. ראש הממשלה נתניהו התייחס להסתה נגד החרדים ואמר: "אף אחד לא צריך לראות את דברי הבלע בטלוויזיה וקריקטורות שהם העתק הדבק מהתעמולה האנטישמית". עוד אמר נתניהו: "חייבים להמשיך לקיים את הממשלה הזו"

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "אף אחד לא צריך לראות את דברי הבלע"
ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה במנהרות הכותל צילום: קובי גדעון /לע"מ

ישיבת הממשלה השבועית נערכה היום (ראשון) במנהרות הכותל לציון יום ירושלים. ראש הממשלה נתניהו התייחס בפתח הדברים להסתה נגד החרדים והבהיר: "ילד חרדי ודתי לא צריך לקבל פחות מילד חילוני. ילד חרדי הוא לא חצי ילד".

נתניהו הוסיף: "אף אחד לא צריך לראות את דברי הבלע בטלוויזיה וקריקטורות שהם העתק הדבק מהתעמולה האנטישמית. שום הסתה לא תמנע מאיתנו להעביר את התקציב".

ברקע המשבר סביב התקציב נתניהו העביר מסר לשותפים ואמר: "למען אחדות ירושלים, חייבים להמשיך לקיים את הממשלה הזו".

נתניהו הוסיף: "רק לפני שנה ראינו כאן מחנה מביש, שתי יהודיות מיהרו להוריד את דגלי ישראל מרכבן - היה להן חשש שתהלוכה של פלסטינים בירושלים יפגעו בהן. כמו רבים אחרים, גם אנחנו הזדעזענו מזה. הבטחנו להשיב את הכבוד הלאומי, ובמבצע 'מגן וחץ' ששינה את המשוואה מול הג'יהאד האסלאמי עשינו את זה".

לדבריו, "כדי להמשיך לקיים את הממשלה הלאומית שלנו, אנחנו חייבים להעביר את התקציב. יש לי ניסיון בזה, ואני יכול להגיד שתמיד מתעוררים ויכוחים ברגע האחרון - אני מאמין שנתגבר עליהם. ליריבים הפוליטיים אני אומר - אל תפתחו ציפיות וכדאי שתפסיקו עם הצביעות.

אתם אלה שפיזרתם מדי שבוע כספים לרשימה המשותפת ולמפלגות אחרות רק כדי לקיים את הממשלה הכושלת שלכם. כמובן שלא קראתם להם כספים קואליציוניים או ביזה כי אתם מהצד הנאור. איזו צביעות, איזו התנשאות, איזה שקר".

בתוך כך, הממשלה אישרה את הצעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להגדיל בכ-60 מיליון ש"ח את המסגרת התקציבית של תכנית החומש לשדרוג תשתיות ולעידוד ביקורים ברחבת הכותל.

ההחלטה מוסיפה כ -60 מיליון ש"ח אשר יתנו מענה לקצב המוגבר של עבודות הפיתוח והבינוי המתבצעות במקום, חשיפה של ממצאים ארכיאולוגים, שדרוג תשתיות, תגבור ביקורי תלמידים, חיילים וסטודנטים וכן ביצוע פעילות חינוכיות נוספות.

מהקרן למורשת הכותל נמסר כי היא, "מביעה הערכתה לראש הממשלה ולשריה על קיום ישיבת ממשלה חשובה, חגיגית וערכית במתחם הכותל המערבי בירושלים. בעשותה כן מסמלת הממשלה את הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו כאתר המאחד והמלכד לכל יהודי באשר הוא בארץ ובעולם".

ועוד נמסר: "הנהלת הקרן מביעה הערכה רבה להכרת ותמיכת הממשלה בפעילות החינוכית והארכיאולוגית החשובה המתבצעת כאן והחושפת טפח אחר טפח את הקשר העמוק בין העם היהודי לבירתו ירושלים ואת הפעילות החינוכית האדירה המתבצעת כאן יום יום לטובת שדרוג תשתיות ולעידוד ביקורים ברחבת הכותל המערבי".

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ' אמר: "הכותל הוא אבן שואבת ומקום הקהל לבית ישראל ובכוונת הקרן בסיוע הממשלה ותמיכתה להעמיק ולהרחיב את מפעלות החינוך והנחלת המורשת".

רב הכותל הוסיף: "כל מי שמגיע לכותל המערבי רואה במו עיניו איך המקום הזה מפיל מחיצות, מחבר בין עדות וזרמים. כל מי שמגיע רואה איך יהודי שנכנס לכותל שם בצד את ההשתייכות שלו למחנה כזה או אחר ומתמלא ענווה מול המקום הנורא הזה.

כמה קטנים נראים הוויכוחים בינינו כשאנחנו עומדים בתפילה בכותל. כמה הוד והדר משרות עלינו האבנים העתיקות. אנו נמשיך לשמור על המסורת שלו, לשמור על הקדושה שלו, ובעיקר לשמור עליו כמקום מאחד ומלכד לעם ישראל", אמר.

ביבי נתניהו הסתה נגד חרדים ישיבת הממשלה מנהרות הכותל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד