י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024
"נעביר חד צדדי"

השר מהליכוד: מעריך שהשיחות בבית הנשיא יתפוצצו

השר מיקי זוהר ממפלגת הליכוד אמר בריאיון כי "כפי הנראה לא נגיע להסכמות בבית הנשיא כי האופוזיציה רוצה לתדלק את המחאה. אם זה יקרה נצטרך לקדם את הרפורמה באופן חד צדדי"

השר מהליכוד: מעריך שהשיחות בבית הנשיא יתפוצצו
הכניסה לבית הנשיא צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השר מיקי זוהר התראיין הערב (רביעי) ל"חמש עם" והתייחס לסרטון שפורסם לאחר אישור התקציב, ובו רה"מ נתניהו הצהיר כי הרפורמה המשפטית תעלה שוב לסדר היום בכנסת. לדבריו של זוהר, המשך קידום החקיקה מצד הקואליציה - תלוי בשיחות בבית הנשיא, שלא רושמות הצלחה לטענתו: "כפי שנראה כרגע לא נגיע להסכמות בבית הנשיא כי האופוזיציה רוצה לתדלק את המחאה".

לדבריו, הרפורמה נעצרה "כדי לאחות את הקרע בעם", ופניהם לאשר אותה בהסכמה. אולם זוהר הבהיר: "ם השיחות ייכשלו נצטרך לקדם את הרפורמה באופן חד-צדדי. איך נעשה ומה נעשה אני עוד לא יודע להגיד, אולי נתחיל מגוף פיקוח על הפרקליטות".

"אם לא תקודם הרפורמה - אין קואליציה לנתניהו", הדגיש זוהר. לטענתו, הקואליציה תהיה חייבת לאשר לפחות חלק אחד ממנה. "הקואליציה הזו כולה הגיעה לעולם מתוך רצון לעשות תיקונים בבית המשפט. אנחנו לא נלך לשום מקום, נשלים 4 שנים - ובהכרח נעשה תיקונים במערכת. אנחנו בסוף רוצים לייצר רפורמה פעם אחת, אבל לא לייצר קרע בעם ושנאה ברחובות".

השר התייחס גם לאמירות של ראשי מפלגות האופוזיציה, בהם לפיד וגנץ, על כך ש"ירעידו את המדינה" אם הרפורמה תחזור - ותקף: "אלה אמירות ריקות מתוכן, כי מי שקובע את רף המחאה זה אך ורק הקואליציה. רק אם נלך עם הצעות חוק שיקוממו, הן אלה שיקבעו את הרף".

מיקי זוהר בית הנשיא הרפורמה המשפטית

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד