י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024
דברים נוראים

הלבנה התכסתה, וראש הישיבה נסתלק לבית עולמו

עמוד ההוראה הגאון רבי יצחק זילברשטיין הביא בשיעורו רמז מופלא על הסתלקותו של מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין זצ"ל, כשיומיים קודם לכן לא הצליחו בכל הארץ לקדש את הלבנה במוצאי שבת. האזינו לדברים

הלבנה התכסתה, וראש הישיבה נסתלק לבית עולמו
הגר"י זילברשטיין עם מרן הגרי"ג אדלשטיין זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

בהקלטה בלעדית המתפרסמת בקו "שיח יצחק" מתורת עמוד ההוראה הגאון רבי יצחק זילברשטיין נשמע עמוד ההוראה בשיעורו לרופאים הנמסר בבית החולים מעייני הישועה, כשהוא מביא דבר פלא שקיבל במכתב מתלמיד חכם אחד.

כידוע, המשנה ברורה לא מרבה להביא בספרו "עניינים" ו"מעשיות", אך בהלכות ראש חודש מצאנו שהמשנה ברורה מביא דבר מיוחד בשם ספר "מגיד מישרים" – דברים שאמר המגיד מהשמים למרן הבית יוסף זיע"א, וכך מביא המשנ"ב (סימן תכו ס"ק ד): "סימן זה יהיה בידך, בחודש שתברכו ברכת הלבנה במוצאי שבת תמצאו הצלחה, וכשתתכסה ותתעלם ולא יוכלו לברך, אותו החודש לא יהיה מוצלח, חס ושלום".

הקלטה של עמוד ההוראה הגר\

סיים עמוד ההוראה את דבריו ואמר: "הנה, במוצאי שבת האחרון, פרשת נשא תשפ"ג, עם ישראל הדרים בארה"ק בכל מקומות מושבותיהם לא הצליחו לקדש הלבנה משום שנתכסו השמים בעבים. ומלבד מה שזה דבר שאינו מצוי כ"כ בחדשי הקיץ, ואם יארע כן יהיה רק בעיר אחת או שנים, אבל שבכל א"י יקרה כדבר הזה - הוא דבר פלאי ביותר. שהרי אפי' בימי החורף המעוננים שיארע שלא מקדשים הלבנה באיזה ערים וקהילות, מ"מ הרי בחלקים אחרים בארץ מקדשים, ואילו כאן כל א"י לא הצליחו לקדש הלבנה, ומיד לאחר מכן נסתלק מעמנו מרן ראש הישיבה זצוק"ל, והדברים נוראים".

 

 

 

הרב יצחק זילברשטיין הרב גרשון אדלשטיין קידוש לבנה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד