י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
הזמנה היסטורית

יו״ר הכנסת אוחנה ימריא לביקור ממלכתי במרוקו

יו״ר הכנסת אמיר אוחנה צפוי להמריא ביום רביעי הקרוב לביקור רשמי היסטורי בפרלמנט המרוקאי. אוחנה יהיה ליו״ר הכנסת הראשון שהוזמן אי פעם לביקור ממלכתי בפרלמנט של מדינה מוסלמית

יו״ר הכנסת אוחנה ימריא לביקור ממלכתי במרוקו
אמיר אוחנה במליאה צילום: ערוץ כנסת

יו״ר הכנסת אמיר אוחנה צפוי להמריא ביום רביעי הקרוב לביקור רשמי היסטורי בפרלמנט המרוקאי בהזמנתו של נשיא הפרלמנט המרוקני מר ראשיד טלבי אל עלמי.

ביקור זה נחשב משמעותי וראשון מסוגו בשל העובדה כי זוהי ההזמנה הרשמית הראשונה לביקור דו-צדדי (בילטרלי) שנמסרה מאז ומעולם ליו״ר כנסת ישראלי מצד נשיא פרלמנט של מדינה מוסלמית כלשהיא בכלל ומצידה של ממלכת מרוקו בפרט.

במסגרת הביקור צפוי, כאמור, יו״ר הכנסת אוחנה להיפגש עם עמיתו המרוקני, מר ראשיד טלבי אל עלמי ועמו עם יו״ר קבוצת הידידות הפרלמנטרית מרוקו-ישראל וכן עם חברים נוספים מבית הנבחרים; כמו כן צפויים יו״ר הכנסת ומארחו למסור הצהרות לתקשורת ואף לחתום במעמד זה על מזכר הבנות רשמי שתכליתו פיתוח שיתוף פעולה בין-פרלמנטרי למען חיזוק היחסים שבין מדינת ישראל לממלכת מרוקו.

בנוסף, במהלך ביקורו צפוי יו״ר הכנסת להיוועד עם בכירים בממשלת מרוקו וכן עם ראשי הקהילה היהודית בממלכה.

יו״ר הכנסת אמיר אוחנה אמר: "הודות למנהיגותו פורצת הדרך של מלך מרוקו מוחמד השישי, הביקור הזה מתאפשר. חלום השלום עם ארצות האיסלם פיעם בליבותינו מאז ומעולם, וכמה מתאים שמכל המדינות הרבות הללו - דווקא ממלכת מרוקו היא הראשונה להזמין את אחד מסמלי השלטון וראש הרשות המחוקקת של מדינת ישראל, שהוא במקרה גם הראשון ממוצא מרוקאי בתפקיד זה, לביקור רשמי בבית הנבחרים שלה. ההיסטוריה מתהווה לנגד עינינו ומבשרת את חיזוק היחסים בין שתי המדינות, קירוב בין העמים, והרחבת מעגל השלום".

אמיר אוחנה מרוקו הכנסת

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד