ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
"אביא בעתיד דוגמאות"

שר הביטחון: "הבעיה שלנו היא מערכת המשפט"

שר הביטחון יואב גלנט אמר במענה לשאילתה במליאת הכנסת הנוגעת להתמודדות צה"ל עם מבריחים חמושים והחזקת נשק לא חוקי: "הבעיה שלנו היא עם מערכת המשפט". גלנט הוסיף: "בהקשר הזה והיכולת שלנו לסגור מעגלים, זו בעיית הבעיות וזה על הבית הזה לשנות את הדברים"

שר הביטחון: "הבעיה שלנו היא מערכת המשפט"
השר יואב גלנט צילום: ניקול לסקבי, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט השיב היום (רביעי) במליאת הכנסת לשאילתה שהגיש ח"כ דני דנון על כך ש"לוחמי צה"ל בגבול הדרום שבים ומתריעים שהוראות הפתיחה באש לגבי מבריחים חמושים כובלות ידיהם ומסכנות אותם".

השר גלנט השיב: "עוד בכנסת הקודמת אני הצעתי שאנחנו נשנה לחלוטין את הוראות החוק כלפי מי שמחזיק בנשק לא חוקי באופן כללי. אנחנו כפופים לדין הישראלי גם בצה"ל ואני חוזר ואומר, מי שמחזיק בנשק לא-חוקי אני מציע להטיל עליו לפחות 3 שנות מאסר כמינימום, מי שיורה בנשק לא-חוקי גם אם לא פגע אני מציע לפחות 5 שנים כענישת מינימום, ומי שיורה ופוגע או סוחר בנשק להטיל עליו לפחות 7 שנים".

גלנט הוסיף ואמר: "לצערי הרב הבעיה שלנו היא עם מערכת המשפט בהקשר הזה והיכולת שלנו לסגור מעגלים. אני עוקב, אני אביא אם תרצו בעתיד בפני הכנסת גם דוגמאות לאירועים שבהם צה"ל מסכל, פוגע, עוצר, תופס את האנשים והם משוחררים אחרי זמן קצר.

זו בעיית הבעיות וזה על הבית הזה לשנות את הדברים, חובתנו לעשות את זה אם אנחנו לא רוצים להידרדר לאנדרלמוסיה".

 

יואב גלנט פתיחה באש מערכת המשפט צה"ל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד