י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
קול שפוי בצד השני

הח"כ מהאופוזיציה מתנער מברק וגולן: "מחמירים את הקרע"

"אמירותיהם מסוכנות ללכידות הפנימית של מדינת ישראל ואני חלוק עליהם עמוקות". כך חבר הכנסת חילי טרופר מהאופוזיציה נגד אהוד ברק ויאיר גולן שהמשטרה פתחה היום בבדיקת התבטאויותיהם, אם יש בהם כדי הסתה והמרדה

הח"כ מהאופוזיציה מתנער מברק וגולן: "מחמירים את הקרע"
יאיר גולן ואהוד ברק צילום: רוי אלימה, פלאש 90

חבר הכנסת חילי טרופר מ'המחנה הממלכתי' יוצא נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק וסגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן. ברשומה שפרסם הערב (שלישי) כתב השר לשעבר טרופר. "את המאבק על הבית, צריך לנהל עם גבולות ברורים, אחרת הבית המשותף יתמוטט עלינו", כתב.

את הפוסט הוא פותח במילות שבח לשני הקצינים הבכירים בדימוס: "אהוד ברק ויאיר גולן הם אנשים עתירי זכויות ומפקדי צה"ל אמיצים, ויש בי הכרת תודה על השנים שלחמו למען המדינה תוך סיכון חייהם. עם זאת, אמירותיהם מסוכנות ללכידות הפנימית של מדינת ישראל ואני חלוק עליהם עמוקות".

"גם אני מתנגד לממשלה ולמהלכיה, אך דווקא מי שמחויב לדמוקרטיה, חייב להיות הראשון שמקבל את כללי המשחק הדמוקרטים" כותב חבר הכנסת טרופר אך מסתייג, "'מרי אזרחי' לדברי ברק ו'מרי רחב היקף באמצעים בלתי חוקיים' כהגדרת גולן מחמירים את הקרע הפנימי ואמורים להרתיע כל מי שהדמוקרטיה חשובה לו, ובעיקר את כל מי שרוצה שנמשיך לחיות כאן ביחד, למרות חילוקי הדעות בתוכנו".

ח"כ חילי טרופר. צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90.

בשביל לאזן את הביקורת שלו כלפי פנים, עובר טרופר לתקוף גם את הממשלה: "יש בממשלה מי שמתעקש לקרוע אותנו מבפנים ושבוחר לדרוס ולבזות. כל יום מחדש יש שרים ששוברים, מגדפים וממיטים בושה על מדינת ישראל. מול הדרך המסוכנת הזו צריך להיאבק בדרך אחראית, ערכית ומחברת. זה סוד ההצלחה של המחאה. זה הסוד של מדינת ישראל".

לסיכום כותב הח"כ שאהוד על לא מעט פוליטיקאים גם מימין ומקבל חיבוק תקשורתי תמידי כנעים הליכות: "המחאה נגד המהפכה המשפטית הצליחה בין השאר משום שהיתה רחבה, ממלכתית ומאחדת. סביב המסרים הללו התלכדו המונים. אני משוכנע שרוב מוחלט של המוחים מתנגדים לקריאות של ברק וגולן. ההליכה למחוזות קיצוניים, היא גם רעה בפני עצמה והיא גם מזיקה למחאה. דרכם של ברק וגולן מרחיקה, במקום לקרב. מפרקת, במקום לבנות".

נזכיר כי מוקדם יותר הערב פורסם שמשטרת ישראל פתחה בבדיקת התבטאויותיהם של אהוד ברק ויאיר גולן, אם יש בהם כדי לפתוח בחקירה פלילית בגין הסתה והמרדה.

חילי טרופר אהוד ברק יאיר גולן

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד