י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
האמירה של אלשיך

סערה רבה במערכת הפוליטית: "ההודעה מחייבת פתיחה בחקירה"

ניסיון הפיכה שלטונית: בליכוד קראו לפתוח בחקירה נגד המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך לאחר שהתייחס להתפתחות במשפט נתניהו וטען כי: "אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר". דובר הליכוד: "מר כוסברה מודה שניסו לגרום לנתניהו לפרוש". שרים וחכי"ם הצטרפו לקריאות 

סערה רבה במערכת הפוליטית: "ההודעה מחייבת פתיחה בחקירה"
רוני אלשיך צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סערה במערכת הפוליטית בעקבות ההתבטאות התמוהה של מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך שהתייחס להתפתחות בתיקי נתניהו ואמר: "אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר".

בליכוד הגיבו בחריפות וקראו לחקירה נגדו ונגד כלל "השותפים לתפירת התיקים".

בהודעה מטעם המפלגה נכתב: "בהודאתו המטלטלת בראיון מהבוקר חשף אלשיך שקשירת הקשר להפיכה שלטונית לא פעלה כמתוכנן. אלשיך אמר: ״אי אפשר היה לנחש שראש הממשלה לא יתפטר, שהמפלגה לא תגיד שלטובת המדינה הוא צריך להתפטר״.

אלשיך התבטא על התוכנית להדיח את רה"מ נתניהו ועורר סערה

אלשיך הודה שהוא הניח שהגשת כתב האישום נגד ראש הממשלה נתניהו תגרום לו להתפטר ולליכוד להחליפו במישהו אחר.

הדבר היחיד שסיכל את תכנית ההפיכה השלטונית שלו הייתה עמידתו האיתנה של ראש הממשלה נתניהו והתעקשותו להילחם על חשיפת האמת.

הודאתו של אלשיך מחייבת פתיחה בחקירה נגדו ונגד והשותפים לתפירת התיקים, כדי לחשוף את המניעים שעמדו מאחורי הגשת כתב האישום נגד ראש ממשלה מכהן והבחירה הדמוקרטית של העם".

דובר הליכוד, גיא לוי כתב בחשבון הטוויטר שלו: "במשך שנים אנחנו אומרים לכם שבפרקליטות לא יושבים מטומטמים, שאין שום סיכוי שהם ציפו לגשת עם כתב האישום ההזוי וחסר הראיות הזה לבית המשפט ולנצח, ושהכל היה רק רק ניסיון לגרום לנתניהו לפרוש".

לוי הוסיף: "עכשיו אחרי שנים, גם מר כוסברה מודה בזה בקולו! כאשר הוא וחבריו יעמדו לחקירה, אנו נתעקש שזכויותיהם ישמרו, נפעל בלב פתוח ונפש חפצה, לא נעצור סבתות בנות 80, לא נמנע מהם מזון, תרופות ושינה, ולא נבצע מולם סחיטה באיומים, ולא נבצע ריגול לא חוקי ללא צווים, עד שהם יתנו דין צדק וישבו מאחורי סורגים".

יו״ר הציונות הדתית שר האוצר סמוטריץ׳ הגיב: "גבירותיי ורבותיי, אזרחי ואזרחיות ישראל. יום עצוב למדינת ישראל. יש פה מספר גורמים שחברו יחד כדי לנצח את הדמוקרטיה ולבצע הפיכה.

פקידים ומפקדים לשעבר שניסו בזמן תפקידם לבצע מהלכים כדי להחליף שלטון וכשלו, חברו יחד ומנסים גם כעת לנצח את דברו של הבוחר הישראלי. גם הפעם הם יכשלו.

מערכת האכיפה והמשפט בישראל זקוקים לשידוד מערכות, אנו מובילים את התיקונים הללו כדי למנוע הישנות של מהלכים אנטי דמוקרטים כאלו בעתיד. לא ניתן להם לגנוב את הדמוקרטיה הישראלית".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר: "אלשיך מודה היום בקולו שניסה לבצע הפיכה שלטונית באמצעות חקירות וכתב אישום. לא אכפת לו מהדמוקרטיה, לא אכפת לו מהחוק, וכל מה שרצה זה רק להדיח ראש ממשלה מכהן שנבחר בבחירות דמוקרטיות, באמצעים לא דמוקרטיים. לא פלא שהם פוחדים כל כך מהרפורמה המשפטית שתיקח את הכוח מהאוליגרכיה ותחזיר אותו סוף סוף לעם".

יו"ר מפלגת נעם סגן השר ח"כ אבי מעוז הגיב: "מציע לרוני אלשיך לקחת עורך דין ולהתכונן למשפט שבו יואשם בהדחת ראש ממשלה מכהן ובניצול לרעה באופן מושחת את מעמדו ותפקידו במקום להפליל את עצמו השכם והערב באמירות שמגלות לנו את מה שידענו מזה זמן רב. הפרקליטות ומערכת אכיפת החוק בראשות מנדלבליט ניצן ואלשיך, ניצלו לרעה את תפקידם ופעלו להדחת ראש ממשלה מכהן".

השר שלמה קרעי קרא ליועצת המשפטית לממשלה לפתוח בחקירה נגד אלשיך לאלתר: "זהו סיפורה של כנופיית שלטון החוק. אלשיך, סימן את ראש הממשלה כמטרה, הקיף אותו במעגלי ראיות והאשמות בדויות, ושותפו לקליקה, היועץ המשפטי לממשלה הגיש את כתב האישום בסופו של דבר".

זוהי ההפיכה השלטונית האמיתית שפשוט לא הצליחה להם. דבריו של אלשיך מחייבים חקירה באזהרה ויפה שעה אחת קודם".

השר אופיר אקוניס הגיב: "אזרחי ישראל נחשפו הבוקר לאמת המרה: נעשה כאן ניסיון שנכשל להדיח, באמצעים פסולים, ראש ממשלה שנבחר על ידי הציבור הישראלי. כפי שאמרתי בעבר ולאור הגילויים החדשים, במשפט ומחוצה לו, כולל בראיון הזה: משפט נתניהו צריך להפסק".

השר עמיחי שיקלי כתב: "במילים פשוטות לכתחילה המטרה לא הייתה להגיע לחקר האמת אלא לבצע הפיכה שלטונית בכלים משפטיים. מחובתנו להבטיח כי כלל הנוגעים בדבר יתנו את הדין על המעשים החמורים האלה שפגעו פגיעה אנושה בחברה הישראלית כולה".

השר משה ארבל הגיב: "דבריו של מר רוני אלשיך בגלי צה״ל הבוקר לפיהם תכנית העבודה הייתה להדיח ראש ממשלה נבחר מתפקידו ותרחיש הייחוס היה אולמרט מדאיגים כל מי שחפץ לחיות במדינה דמוקרטית".

ארבל הוסיף: "דברים איומים אלו כנגד ליבת המשטר הדמוקרטי ראויים להיכנס לתכנית הלימוד באזרחות. ולהיות תמרור אזהרה לכולנו, תומכי הממשלה ומתנגדיה. מדיניות הפלת שלטון נבחר באמצעות הפללה היא הסכנה הגדולה ביותר לשלטון דמוקרטי".

ח"כ משה סעדה (הליכוד) הגיב: "מתברר שוב שהפרקליטות והמפכ"ל לשעבר עשו יד אחת להגיש כתב אישום שלא מבוסס ראייתית כשהכל במטרה לסכל את ראש הממשלה נתניהו ולגרום לפיטוריו. חרפה".

ח"כ אוהד טל כתב: "הצדק, האמת או המלחמה בשחיתות מעולם לא היו הסיפור פה. כל מה שעניין אותם היה להדיח את הימין ואת נתניהו מהשלטון. ניסיון הפיכה דה פקטו".

בתגובה לפרסומים, מהפרקליטות נמסר כי כל אמירה כאילו בהחלטה על הגשת כתב אישום היו מעורבים שיקולים לא ענייניים, היא מופרכת.

"כתב האישום בתיקי האלפים הוגש לפי חומר הראיות ועל בסיס שיקולים מקצועיים בלבד. מר אלשיך לא היה שותף לדיונים בהם הוחלט על הגשת כתב אישום."

היועמש מנדלבליט גם הוא מכחיש את דברי אלשיך: ״דבריו של ידידי רוני אלשיך אינם משקפים את הליך קבלת ההחלטות בתביעה הכללית בקשר לתיקי האלפים. נושא המשך כהונתו של בנימין נתניהו כראש ממשלה מעולם לא עלה ולא יעלה על הדעת שיעלה במסגרת הדיונים לצורך קבלת ההחלטות בתיקי האלפים. הדבר היחיד שניצב לנגד עינינו היה האם יש ראיות להעמדה לדין של נתניהו והאם יש אינטרס ציבורי בכך. לדעתי ולדעת כל גורמי התביעה אז הדבר איננו רלוונטי לחלוטין לצורך קבלת ההחלטה אז, וזו עמדתי גם היום. למען הדיוק יש לציין גם שאלשיך סיים את כהונתו כמפכ"ל לפני שהוחלט על הגשת כתב האישום. בכל מקרה, למען הסר כל ספק, צוות קבלת ההחלטות בדיונים הרבים שהיו בפניי בנושא לא דן מעולם בנושא כהונתו של ראש הממשלה".

 

בנימין נתניהו רוני אלשיך הליכוד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 21 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד