י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
האוצר חתם

הפחתה של 41.5 אגורות במחיר הדלק לחודש יולי

שר האוצר חתם על צווים להפחתת המס על בנזין במהלך יולי 2023 | בעקבות ההפחתה מחיר הדלק לא ישתנה | ההפחתה צפויה להשאיר את מחירו של ליטר בנזין לצרכן לחודש יולי על רמה של 6.85 אגורות לליטר    

הפחתה של 41.5 אגורות במחיר הדלק לחודש יולי
מילוי דלק. אילוסטרציה צילום: unsplash

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', חתם היום (חמישי) על צווים המפחיתים את מס הבלו ומס הקניה המוטלים על בנזין. הצווים קובעים כי במהלך חודש יולי 2023 יחול על בנזין מס קניה ומס בלו בסכום של 2988.33 ₪ לאלף ליטר, כך שתחול הפחתה של 41.5 אגורות במחירו של ליטר בנזין לצרכן, לעומת מחירו ללא הפחתות מס. בעקבות ההפחתה צפוי מחירו של ליטר בנזין לצרכן לחודש יולי להישאר על רמה של 6.85 אגורות לליטר.

מאז אפריל 2022, על רקע העלייה במחירי הדלק, חלות ברציפות הוראות שעה המפחיתות את מס הקניה ומס הבלו החלים על בנזין. הוראות השעה הנמצאות בתוקף כיום מביאות להפחתה של כ-50 אגורות מהמחיר של ליטר בנזין לצרכן לעומת המחיר ללא הפחתות מס.

הפחתה זו אמורה הייתה הצטמצם בסוף חודש יוני, כך שתחול הפחתה של 13 אגורות בלבד במחירו של ליטר בנזין לצרכן לעומת המחיר ללא הפחתות מס, אשר תעמוד בתוקף עד סוף השנה.

על מנת למנוע את העלייה הצפויה במחיר הבנזין, מורים הצווים שנחתמו כעת כי במהלך חודש יולי 2023 (החל מה-2 ביולי) תחול הפחתה במס אשר תביא להפחתה של כ-41.5 אגורות לליטר במחיר לצרכן, אשר תוקפה יפוג בחצות הלילה שבין ה-31 ביולי ל-1 באוגוסט.

 

 

בנזין בנזין 95 מס מחירי הדלק צרכנים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד