י"ח אייר התשפ"ד
26.05.2024
נתונים מטרידים

לא תאמינו כמה ישראלים תומכים בפרעות בפלסטינים

סקר דעת קהל שכלל מאות משתתפים העלה נתונים מפתיעים באשר לתמיכת אחד מכל חמישה יהודים בפרעות תג מחיר שבוצעו בפלסטינים ביו"ש לאחר פיגוע הטרור בכניסה ליישוב עלי 

לא תאמינו כמה ישראלים תומכים בפרעות בפלסטינים
שריפה ביו"ש צילום: פלאש 90

סקר חדש שבוצע על ידי מכון 'פאנלס פוליטיקס' של ד"ר מנחם לזר מציג נתונים מטרידים: למרות התנגדות גורפת של 68% מכלל הציבור הישראלי למעשי האלימות כלפי ערבים ביו"ש בעקבות הפיגוע בעלי, אחד מתוך חמישה יהודים תומך במעשים הללו.

התמיכה הגבוהה ביותר היא בקרב מי שהצביעו בבחירות 2022 למפלגות המרכיבות את קואליציה הנוכחית (31% תומכים ו-52% מתנגדים) וכן משיבים דתיים (29% תומכים ו-63% מתנגדים). לעומתם רוב מוחץ של מצביעי מפלגות הקואליציה (87%) מביעים התנגדות לאלימות הזו.

משתתפי הסקר נשאלו: מה עמדתך לנוכח האירועים האחרונים שבהם יהודים פגעו ברכוש ובבתים של ערבים ביהודה ושומרון לאחר הפיגוע בעלי?

רוב מוחלט של משתתפי הסקר - 68% מתנגדים לאירועים האלימים שבהם יהודים פגעו ברכוש ובבתים של ערבים בשטחי יהודה ושומרון בעקבות הפיגוע בעלי. יחד עם זאת בחלוקה לפי ההצבעה בבחירות 2022 נמצא שלמרות שרוב - 52% מי שהצביעו למפלגות המרכיבות את הקואליציה הנוכחית מתנגדים למעשים הללו ישנו מיעוט משמעותי של 31% מהם שתומכים בכך. לעומתם ההתנגדות בקרב מי שהצביעו למפלגות הקואליציה הנוכחית היא נחרצת – 87% נגד ורק 7% בעד.

גם בקרב הציבור היהודי יש רוב גדול - 64% שמביע התנגדות למעשים הללו לצד אחד מכל חמישה משיבים יהודים שתומכים בהם. בציבור הדתי יש שיעור גבוה יותר של הסכמה - 29% ביחס לכלל המשיבים היהודים אם כי גם אצל הדתיים הרוב המכריע - 63% מתנגד להם. משיבים מסורתיים נטו יותר מהאחרים לא להביע דעה בנושא.

הסקר נערך עבור 'טאטיקה תקשורת ואסטרטגיה' על ידי ד"ר מנחם לזר - מנהל פאנלס פוליטיקס. בסקר השתתפו 512 חברים בפאנל המשיבים של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט. הסקר מהווה מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל מגיל 18 ומעלה, יהודים וערבים כאחד. הסקר נערך ב-27 ביוני 2023. טעות הדגימה המרבית בסקר זה היא 4.3%.

הפיגוע בכניסה לעלי אלימות מתנחלים פלסטינים יהודה ושומרון פרעות הצתה תג מחיר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 15 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד