י' סיון התשפ"ד
16.06.2024
בשיתוף הפרויקטור

במשרד ירושלים ומסורת ישראל נערכים עם הקהילות להילולת רשב"י תשפ"ד

יועציו של השר הממונה על הילולת רשב"י במירון, מאיר פרוש, החלו בסבב פגישות עם עשרות נציגי הקהילות שלקחו חלק בהילולת רשב"י תשפ"ג במירון. צוות הפרויקטור דייטש נערך להגשת סיכום לכלל ההיבטים בארגון ההילולא

במשרד ירושלים ומסורת ישראל נערכים עם הקהילות להילולת רשב"י תשפ"ד
הפגישה עם נציגי הקהילות בשנה האחרונה צילום: צילום ארכיון: מיכאל דימנשטיין, לע"מ

כחלק מעבודת צוות הלמידה והיגוי להילולת רשב"י תשפ"ג במירון במשרד ירושלים ומסורת ישראל, שהקים השר הממונה על ההילולא, מאיר פרוש, בתיאום עם צוות פרויקטור ההילולא, יוסי דייטש, קיימו השבוע צוות לשכתו של השר פרוש סבב פגישות עם נציגי קהילות הקדוש שלקחו חלק מאורגן בהשתתפות בהילולא.

שימי בלוי, יועצו של פרוש לענייני מירון, ובני הקר, יועצו הבכיר של פרוש מזה עשור, נפגשו עם עשרות נציגי קהילות הקודש, מכל העדות והחוגים, שלקחו חלק משמעותי בהילולא השנה, במסגרת הדלקה או נסיעה קבוצתית למירון.

הפגישות נערכות כחלק מעבודת הסיכום הנערכת על ידי מטה הפרויקטור בשיתוף משרד ירושלים ומסורת ישראל, והצוות שהקים השר פרוש בראשות מנכ"ל משרד ירושלים ומסורת ישראל, אסף יזדי, יחד עם ראש מטה השר, שימי אלבום, וכן עם שימי בלוי, יועץ השר לענייני מירון, ואהרון שפיץ, יועץ מקצועי למנכ"ל המשרד המרכזים את עבודות הצוות.

הצוות שהוקם למחרת ההילולא פועל בתיאום ובשיתוף פעולה עם צוות הפרויקטור ומרכז יחד את המסקנות מהגורמים השונים שהיו מעורבים בארגון ההילולא השנה, בכדי לגבש תוכנית עבודה לארגון ההילולא בשנה הבאה.

במסגרת המפגשים ביקשו צוות לשכת השר פרוש לשמוע מהקהילות את עמדתם לגבי התאמת שטח ההדלקה שניתנה לכל קהילה, חוות דעתם לגבי הכנת התשתיות, נקודת מבטם לגבי מערך התחבורה והחניונים, סיכום עבודת ההסברה שנערכה בתוך הקהילות, ועוד.

במסגרת המפגשים ניתנו לנציגים ההזדמנות להביא הצעות לייעול לקראת הכנת מתווה ההילולא לשנת תשפ"ד ובמשרד ירושלים ומסורת ישראל מתחייבים לבחון לעומק את כלל ההצעות עם גורמי המקצוע ולהטמיע את החלקים הרלוונטיים שישפרו את המעמד בשנים הבאות.

רבים מהנציגים שהשתתפו בפגישות ביקשו לנצל את ההזדמנות ולציין את שביעות רצון הציבור מההצלחה היוצאת דופן בסייעתא דשמיא להילולא וביקשו להעביר את הערכתם והוקרתם לשר מאיר פרוש ולפרויקטור יוסי דייטש על עבודתם במסירות נפש לשם כך.

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, הממונה על הילולת רשב"י במירון אמר: "יחד עם הפרויקטור הרב יוסי דייטש אנו נמצאים בעיצומם של הכנת המסקנות מההילולא בתשפ"ג, במטרה להכין כבר בקרוב תוכנית עבודה להכנת ההילולא בתשפ"ד".

"קהילות הקודש, מכל העדות והחוגים, שזכינו שלקחו חלק בקיום ההילולא השנה, הם חלק בלתי נפרד מהמסורת של מירון. על כן מחובתנו לוודא כי נציגי הקהילות השונות הם חלק בלתי נפרד מעבודת צוות הלמידה והיגוי להילולא".

"בכוונתי להביא לאישור הממשלה כבר בקרוב את הקמת מנהלת מירון במשרדי, כפי שסוכם בהסכם הקואליציוני והוחלט בממשלה, ועל הגופים הרלוונטיים להאיץ את העבודה מולנו בעניין בכדי לוודא שימונו אנשי המקצוע המתאימים שיעסקו בהכנת מתווה קבע לאירוע היהודי הגדול בעולם הנערך מידי שנה".

מאיר פרוש הילולת הרשב''י

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד