י"א סיון התשפ"ד
17.06.2024
נתונים מחמיאים לממשלה

האם המבצע בג'נין היה מוצלח? זו דעת הציבור

אחרי סיומו של מבצע 'בית וגן' בג'נין, רוב הציבור סבור שהוא היה מוצלח. רוב הציבור סבור גם כן שממשלת נתניהו מנהלת טוב יותר את המאבק בטרור ביהודה ושומרון לעומת קודמתה - ממשלת בנט-לפיד. ומה דעת הציבור על חוק ביטול עילת הסבירות

האם המבצע בג'נין היה מוצלח? זו דעת הציבור
מבצע בית וגן בג'נין צילום: פלאש 90

סקר שערך פרופ' קמיל פוקס עבור 'חדשות 13', העלה כי 47% מהנשאלים חושבים שמבצע 'בית וגן' בג'נין היה מבצע מוצלח, לעומת 21% שחושבים שהיה זה מבצע לא מוצלח ו-33% שהשיבו כי אינם יודעים.

מפתיע או שלא, רוב בעלי הדעה -36% חושבים שממשלת נתניהו מנהלת טוב יותר את המאבק בטרור ביהודה ושומרון. ואילו 33% חושבים שממשלת בנט-לפיד ניהלה את המאבק בטרור טוב יותר. 31% השיבו כי אינם יודעים.

אחרי אישור חוק ביטול עילת הסבירות בוועדת החוקה בראשות שמחה רוטמן, 43% מנשאלי סקר 'חדשות 13' השיבו כי הם מתנגדים לחוק, זאת לעומת 35% שהשיבו כי הם בעד החוק ו-21% שהשיבו כי הם לא יודעים.

26% חושבים שראש הממשלה בנימין נתניהו צריך להביא את החוק להצבעה כפי שהוא, 23% חושבים שנתניהו צריך לרכך את חוק עילת הסבירות, ו-33% אחוזים חושבים שיש לגנוז את החוק לחלוטין. 18% השיבו כי הם אינם יודעים.

הסקר נערך על ידי פרופ' קמיל פוקס וכלל 701 נשאלים, מהם 601 מהאוכלוסייה היהודית ו-100 מהמגזר הלא-יהודי. התשאול במגזר היהודי נערך על ידי חברת פרוייקט המדגם בהנהלתו של ד"ר אריאל איילון. התשאול במגזר הלא-יהודי נערך על ידי חברת סטט נט בראשות יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.7%.

המבצע בג'נין מבצע בית וגן עילת הסבירות ממשלת נתניהו קמיל פוקס סקר דעת קהל חדשות 13

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד