י"ח תמוז התשפ"ד
24.07.2024
בהשתתפות היועמ"שית

הממשלה תקיים בשבוע הבא דיון על מדיניות האכיפה כלפי מפגינים

בשבוע הבא הממשלה תדון על מדיניות האכיפה כלפי מפגינים, על קריאות למרי אזרחי ואי ציות לחוק, חסימות כבישים ושביתות בלתי חוקיות. הדיון מגיע בהמשך לדיון מצומצם דומה שנערך בשבוע שעבר אצל ראש הממשלה נתניהו

הממשלה תקיים בשבוע הבא דיון על מדיניות האכיפה כלפי מפגינים
חסימת נתיבי איילון צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הממשלה תקיים בשבוע הבא ביום ראשון דיון מיוחד בהשתתפות היועמ"שית גלי בהרב מיארה וגורמי אכיפת החוק, על מדיניות אכיפה במקרים של איומים ופגיעה בנבחרי ציבור, קריאות למרי אזרחי ואי ציות לחוק, חסימות כבישים ושביתות בלתי חוקיות.

הדיון מגיע בהמשך לדיון מצומצם דומה שנערך בשבוע שעבר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, השרים יריב לוין ואיתמר בן גביר, היועמ"שית גלי בהרב מיארה וגורמי אכיפה נוספים.

במהלך הדיון התפתח עימות בין היועמ"שית בהרב מיארה לשרים בן גביר ולוין.

רח"ט חקירות שלומית לנדס אמר בדיון: "היו עשרות תלונות מח"כים ושרים שהתלוננו על אירועים כמו תקיפות".

השר בן גביר שאל: "כמה כתבי אישום הוגשו?" רח"ט חקירות: "זה אנחנו לא יודעים".

השר יריב לוין פנה ליועמ"שית ושאל: כמה הוגשו? היועמ"שית: "הנתונים לא אצלי, אבל הגשנו בשנים האחרונות".

השר בן גביר: "כמה הגשתם בחצי השנה האחרונה?" המשנה לתפקידים מיוחדים אלון אלטמן: "אני חושב שהיו כמה כתבי אישום, אבל אני לא זוכר כמה".

השר בן גביר: "זו בדיוק השאלה. בחצי שנה האחרונה, מאז שהממשלה הזו קמה, הגשתם או לא הגשתם?".

השר לוין: "תביאו את הנתונים. יש פערים ואתם יודעים מצוין, היו כל כך הרבה חסימות של כבישים, התפרעויות מול חברי כנסת. האם יש אחד שנתן את הדין על חלקו בארגון החסימות והתופעות הללו?".

השר בן גביר הוסיף: "מזכיר לכם שמשה פייגלין ישב במעצר עד תום ההליכים על ארגון. מפנה אתכם לפסק דין בעניין שי מלכה שישב בכלא כי הוא ארגן חסימות. למה עושים הפלייה?".

פרקליט המדינה אייסמן: "צריך לעשות הפרדות בין הסתות לבין אלימות. יש מדיניות ואנחנו אוכפים את החוק".

בהמשך הדיון טענה היועמ"שית: "המשטרה היא זו שאחראית על האכיפה".

השר לוין: "מה את רוצה מהשוטר בשטח? ההחלטות על מדיניות האכיפה היא שלכם". השר בן גביר: "כולם היו נעצרים עד תום ההליכים. כל נערה בת 14 שהייתה באה לשם, הייתה נעצרת".

פרקליט המדינה: "רשויות התביעה לא מבצעות את פעולות האכיפה". השרים בן גביר ולוין: "תפסיקו להפיל אחריות על המשטרה. אתם קובעים. בהתנתקות זו הייתה מדיניות שלכם והנחייה שלכם".

היועמ"שית: "מבחן הוודאות הקרובה זה מה שקובע".

השר בן גביר: "היועצת, את יודעת מצוין שמבחן הוודאות הקרובה זה לגבי הפגנות, אם לאשר או לא. אבל כאן מדובר על פעילות לא חוקית, תקיפת חברי כנסת ושרים, חסימת כביש בצמיגים בוערים. (השר מציג שלושה פסקי דין של החלטות על מעצרים עד תום ההליכים על חסימת כבישים). איך יכול להיות שהם נעצרו עד תום ההליכים והיום כולם משתחררים? וגם תסבירו איך יכול להיות שאותו אדם שעצר את הגברת שאמרה "פרשת משפטים בושה" הוא אותו הדם שהיום אחראי על ההפגנות בתל אביב ומחליט באופן עצמאי שהוא מכיל את כל החסימות, זו פשוט שערורייה".

השר יריב לוין אמר לסיום: "אין דין ואין דיין. איש הישר בעיניו יעשה".

ישיבת ממשלה בנימין נתניהו מחאות גלי בהרב מיארה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד