1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

היוזמה החדשה לפתרון המשבר: אסיפה מכוננת

אישי ציבור ממגזרים שונים מנסים להביא לפתרון המשבר ביוזמה חדשה: כינוס אסיפה מכוננת שתנסח מעין חוקה לחברה הישראלית. באסיפה יהיו חברים כ-100 אנשים שיבחרו בכנסת ובבחירות כלליות

שלו שינברגי"ז תמוז תשפ"ג 06/07/2023 20:35

הנשיא עודכן חסימת נתיבי איילון חסימת נתיבי איילון צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

על רקע הרפורמה המשפטית: אישי ציבור מרחבי החברה הישראלית מקדמים את הקמתה של אסיפה מכוננת, שתנסח "כללי יסוד" לחברה הישראלית, כך פורסם ב-ynet.

נשיא המדינה יצחק הרצוג עודכן ביוזמה ובפרטיה, וכמוהו אף בכירים במערכת הפוליטית ובהם שר בולט המקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו - שהגיב בחיוב ליוזמה.

לפי ההצעה, האסיפה תכלול כמאה חברים, מתוכם 33 חברים יבחרו בכנסת ו-67 חברים נוספים ייבחרו בבחירות כלליות בציבור, עם אחוז חסימה טבעי לפי מספר המשתתפים.

בהצהרה עליה חתמו היוזמים נכתב: "אנו מציעים מוצא מהמבוי הסתום: כינון אסיפה מכוננת, גוף ייעודי ונבחר, אשר יגבש את עקרונות וכללי היסוד של הדמוקרטיה הישראלית בהסכמה רחבה של כל סיעותיו. גוף זה יניח את היסודות לפעולת רשויות השלטון, כולל השיטה שבה יתוקנו ויעודכנו כללים ועקרונות אלה מעת לעת".

עוד נכתב: "תוצריה המוסכמים של האסיפה המכוננת יובאו להערות הכנסת והציבור, ולאחר מכן למשאל עם ולאשרור הכנסת".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שונאי הדת והאנרכיסטים לא יסכימו להתפשר על נושאים יהודיים ולא על גיוס חרדים ולמודי ליבה .כך שאין לזה סכוי להצליח  (ל”ת)

  שלמה

 2. קשקושים. היו בחירות. יש תוצאות. לא יעלה על הדעת שכל פעם שמשהו לא ימצא חן בעיני השמאל, יעשו כאילו בחירות חדשות.. בשביל זה יש את הכנסת.  (ל”ת)

  ד.

 3. חח מדינת צחוק  


 4. היו בחירות דמוקרטיות נקודה  (ל”ת)

  דרור

 5. טפשים מטופשים  

  שאלתיאל

;