1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

התעללו והשפילו צעיר חרדי 'תשוש נפש' בשידור חי - ונעצרו. צפו

מספר צעירים ערביים תושבי מזרח ירושלים שהו הלילה בבית החולים הדסה עין כרם בבירה | במהלך שהותם פגשו בצעיר חרדי תשוש נפש והתעללו בו | את מעשיהם שידרו בלייב ברשת החברתית תוך שהם משפילים ומבזים את הצעיר | בפעילות מהירה של המשטרה הם נעצרו

יאיר לויי"ח תמוז תשפ"ג 07/07/2023 08:13

ברחבת בית החולים מעצר המתעללים מעצר המתעללים צילום: דוברות המשטרה

השפילו אדם תוך שידור ברשת החברתית "טיקטוק" ונעצרו: בהכוונה מהירה של שוטרי מרכז השליטה בירושלים, תוך שידור מעשיהם ברשת, נעצרו שמונת החשודים שהועברו לחקירה במשטרה.

האירוע המזעזע שנחשף לראשונה ב׳בחדרי חרדים׳ והוביל למעצרם אירע לפנות בוקר, אז התקבל דיווח למוקד 100 של משטרת מחוז ירושלים על פרסום סרטון "לייב" ברשת החברתית בו מספר צעירים משפילים אדם אחר, ככל הנראה תשוש נפש.

בפעילות מהירה של שוטרי מרכז השליטה מיד עם קבלת הדיווח, ושוטרי תחנת מוריה של מחוז ירושלים, אותרו 8 החשודים במעשה בבית החולים הדסה עין כרם והם נעצרו על ידי השוטרים לחקירה.

הצעיר החרדי 

מבדיקה ראשונית עלה כי הקורבן שהה במקום לצורך טיפול רפואי ואילו החשודים, צעירים תושבי צור באהר שבמזרח ירושלים, הגיעו לבקר את חברם המאושפז על פי החשד בעקבות פציעתו במהלך הפרות הסדר הנקודתיות שהתרחשו במזרח העיר לפני מספר ימים.

החשודים שנעצרו, הועברו לחקירה בתחנת המשטרה מוריה. במהלך היום ובהתאם לממצאי החקירה הבוקר, יובאו מי מהם בפני בימ"ש לדיון בעניינם.

ממשטרת ישראל נמסר כי היא "תמשיך לפעול בנחישות לשמירת ביטחונו של כל אדם, לרבות ניטור עבירות ברשתות החברתיות הקשורות בכך, איתורם ומעצרם של חשודים וחקירתם בהתאם".

הראשון להגיב היה יו"ר ועדת הבריאות, ח"כ אוריאל בוסו שמסר ל'בחדרי חרדים': "התיעוד שנחשף ע"י העיתונאי יאיר לוי קורע את הלב ומראה שיא חדש של אכזריות בו ערבים בשידור חי שופכים את דמו של מתמודד נפש, ומעלים לרשת החברתית, זה אירוע מזעזע שאסור לקבל אותו בשום צורה, אלו הטרדות והתעללויות בעלי רקע לאומני, על משטרת ישראל לעשות הכל בכדי למצות איתם את הדין ברף הענישה הגבוה ביותר למנוע את האירוע הבא ולגדוע את התופעה האכזרית שצעירים ערבים משפילים חסרי ישע ברשתות".

שר העבודה יואב בן צור התייחס גם הוא ומסר: "התיעוד המזעזע והאנטישמי שחשף העיתונאי יאיר לוי, בו מתועד צעירים תושבי מזרח ירושלים מבזים ומשפילים בצורה קשה ואכזרית צעיר חסר ישע על רקע מוצאו היהודי, הוא טרור לאומני לכל דבר. חייבים לעשות סוף לטרור הפוגעני, האלים והמסוכן של אותם צעירים מחבלים ברשתות החברתיות, אני קורא למערכת אכיפת החוק להעמידם לדין ולהענישם בחומרה".

סגנית שר האוצר ח"כ מיכל וולדיגר מתייחסת לסרטוני ההתעללות בחוסה מתמודד נפש ואומרת: "אי אפשר להמשיך בסדר היום כשבני בליעל מתעללים באכזריות במתמודד נפש במקום הטיפול שלו. אלה מראות שאסור להשלים איתם. משטרת ישראל פעלה מהר אבל מכאן, הדרך אל הכלא לזמן ממושך צריכה להיות קצרה מאוד. אפס סובלנות וסלחנות לזוועות האנושיות הללו. מה שנחשף כאן הוא טרור לאומני וצריך להתייחס אליו בהתאם".

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל הכבוד לזה שחשף ולמשטרה  (ל”ת)

  דרור

 2. תבדקו אותי בגוגל. תרשמו אחמד מחאגנה הקול היהודי  

  חושף האמת

 3. משטרת ההצגות לא תעשה כלום ותשחרר אותם בשיטת הדלת המסתובבת כדרכה בטיפולה במפגיני הסמול היינו הך!!!  (ל”ת)


 4. טרור השיינמיג  

  איתן

 5. הענין זה לא רק התעללות היכן שהם נמצאים מרגישים בעלי הבית ואוי ואבוי לך אם אתה או אחד מהצוות יעז להתעסק איתם. פשוט אין להם פחד אדרבא הם מטילים עלינו פחד  (ל”ת)

  דרור

 6. כל הערבים לים  


 7. צריך לזכור כי הערבים בכנסת עומדים תמיד לצידם של החרדים, וההפך.  

  שריר

 8. מזעזע  

  שירה

 9. בטוח שאם ילכו ליועמשית בהרב מארה תפטר אותם ללא מעצר וכן ראש המשטרה השמאלנית ואוהדת הערבים ישחררו אותם  (ל”ת)


 10. עצבני  


;