כ"א אייר התשפ"ד
29.05.2024
הותר לפרסום

הצעירים שהשתייכו לחמאס נעצרו: זה מה שהם תכננו לבצע

שב"כ ושוטרי המחוז הצפוני עצרו שלושה צעירים מאזור העיר נצרת על רקע תמיכתם בחמאס | השלושה ייצרו בקבוקי תבערה, אותם תכננו להשליך על כוחות הביטחון במסגרת הפרות הסדר שארעו בכפרם | כתבי אישום יוגשו כנגד בגיר ושני קטינים

הצעירים שהשתייכו לחמאס נעצרו: זה מה שהם תכננו לבצע
הצעירים שנתפסו צילום: דוברות המשטרה

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של השב"כ ומשטרת ישראל/ימ״ר צפון, נעצרו לחקירה בשבועות האחרונים צעיר, תושב ריינה/נצרת יחד עם שני קטינים נוספים מהצפון, על רקע תמיכתם בארגון חמאס וכוונתם לממש פעילות טרור מקומית בהשראת הארגון.

בין העצורים, מובין אחמד יונס, בן 19, אשר בחקירתו התקבל מידע אודות הזדהותו עם ארגון החמאס. כמו כן נמצא כי מובין וצעירים נוספים צרכו תכני חמאס, פקדו את מסגד אלאקצא במהלך חודש הרמדאן האחרון (2023) והשתתפו בעצרות חמאס תוך עטיית דגלים ושירת שירי הלל לארגון. בנוסף, התברר במסגרת החקירה כי מובין צולם בסרטונים מאלאקצא בעודו מביע הזדהות עם ארגון החמאס.

תיעוד מהר הבית/דוברות המשטרה

ממצאי החקירה לימדו עוד, כי השלושה ייצרו בקבוקי תבערה, אותם תכננו להשליך על כוחות הביטחון במסגרת הפרות הסדר שאירעו בכפרם, על רקע המצב הביטחוני. 

במקרה נוסף, אחד מהחשודים הצטלם על גג בית בכפרו כאשר הוא מחזיק נשק ועטוף בדגלי חמאס.

החקירה העלתה תמונה מדאיגה ולפיה נערים צעירים, ערבים ישראלים, סופגים תכנים המגלים הזדהות עם ארגוני טרור ובשל כך מקדמים פעילות ביטחונית חמורה, בעיקר לאור הקלות בנגישות לאמל״ח גם בגילים צעירים.

 ארגון הטרור חמאס ממשיך לפעול להפצת האידיאולוגיה שלו בקרב אזרחי מדינת ישראל ותושביה ובין היתר פועל לגיוסם באמצעות תעמולה המופצת בהר הבית וברשתות החברתיות, במטרה לקדם פעילות טרור בישראל.

עם תום החקירה, בגין מעשיהם האמורים, יוגש היום (שני) כנגד השלושה כתב אישום חמור בפני בית המשפט המחוזי בנצרת. בנוסף תוגש בקשה למעצרם עד תום ההליכים המשפטיים.

סינק של מפקח מתן תורגמן - ס\

בהודעה משותפת נמסר כי "שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה כל מעורבות של אזרחי ישראל בפעילות המסכנת את ביטחון המדינה, וימשיכו לנקוט באמצעים העומדים לרשותם על מנת לטפל בנחישות בתופעות הקשורות באידיאולוגיות איסלאמיות קיצוניות, לסכל כל איום ולמצות את הדין בחומרה עם כלל המעורבים".

 

שב"כ עצורי שב"כ משטרת ישראל חמאס פיגועים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד