י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024
נמלט רגע לפני המעצר

חשוד בפיצוץ בנצרת נעצר במרוקו

נסים כליבאת מישראל חשוד מרכזי בהנחת מטען חבלה שהתפוצץ בפתח לשכת הבריאות בנצרת בשנת 2021 כלוא במרוקו כבר חצי שנה

חשוד בפיצוץ בנצרת נעצר במרוקו
עצור. אילוסטרציה צילום: דוברות המשטרה

אדם החשוד בהנחת מטען חבלה שהתפוצץ במשרדי משרד הבריאות בעיר נצרת בנובמבר 2021 נעצר במרוקו, שם הוא ממתין להחלטה על בקשת הסגרה שהגישה ישראל.

נסים כליבאת נעצר בינואר האחרון, ככל הנראה על רקע התקרית בנצרת, כך דווח באתר וואלה. גיסו של כליבאת, ג'עפר פחורי ואחיו, עלי כליבאת, נעצרו בישראל במרץ 2022 בגין תפקידם לכאורה כשותפים לפיצוץ, לאחר חקירה משותפת של המשטרה והשב"כ.

לפי הדיווחים, כליבאת נמלט מישראל יום לאחר מעצרו של גיסו. על פי החשד, השלושה היו מעורבים בהנחת מטען חבלה במשרדי נצרת ולאחר מכן בפיצוץ מרחוק תוך גרימת נזק אך ללא נפגעים.

גורמי ביטחון חשדו בתחילה כי הפיצוץ קשור לאיומים על בכירי משרד הבריאות בגין חיסון לקורונה, אך גם לא שללו מניע טרור שהוביל למעורבות השב"כ בחקירה.

אלא שבכתבי האישום שהוגשו מאוחר יותר נגד קרובי כליבאת נטען כי ארגון פשע ביקש להפחיד ולהרתיע את משרד הבריאות מלהתערב בעסקיו הקשורים למזון.

משרד המשפטים הגיש בקשת הסגרה לכליבת בפברואר, כך לפי וואלה. על פי הדיווחים, שופט מרוקאי מקומי אישר את בקשת ההסגרה, אך היא טרם נחתמה על ידי משרד המשפטים במדינה.

לישראל אין כיום הסכם הסגרה עם מרוקו, וזוהי בקשת ההסגרה הראשונה של ירושלים לממלכה הצפון אפריקאית מאז שחזרו הקשרים הדיפלומטיים בין המדינות לפני כשלוש שנים.

משרד הבריאות נצרת מרוקו פיצוץ הסגרה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד