ח' תמוז התשפ"ד
14.07.2024

עיתונאי השמאל מסתערים על יוסי דגן: "הביא את המבצע בג'נין"

אפקט "בית וגן": פרשן חדשות 12 ובכירי עיתון "הארץ" יצאו בסדרת התקפות כנגד יוסי דגן ראש מועצת שומרון וטענו כי גרר את ישראל למבצע ובעקבות כך בהפגנות השמאל נישאו שלטים בגנותו. אמנון אברמוביץ' אמר באולפן 12: "בצה"ל יש דיונים להקים אוגדה נוספת שומרון ולתת אותה ליוסי דגן"

עיתונאי השמאל מסתערים על יוסי דגן: "הביא את המבצע בג'נין"
שלט מחאה בהפגנת השמאל צילום: באדיבות המצלם

בשבוע שעבר קיים צה"ל את המבצע צבאי "בית וגן", מבצע נרחב בשטח מחנה הפליטים ג'נין במטרה להרוס את התשתיות של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני במקום. בימים באחרונים, מאז המבצע, החלה התקפה רבתי של אנשי תקשורת ופרשני שמאל כנגד יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן בטענה כי הוא גרר את מדינת ישראל למבצע.

בעקבות כך החלו להראות שלטים בגנותו של דגן בהפגנות השמאל כנגד הרפורמה המשפטית. באחד מהן נכתב: "כמה ראשי ממשלה קיימים בפועל? 1. יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון - הוביל מבצע לג'נין", כשלצידו מופיעים גם השר יריב לוין, ח"כ אריה דרעי ושרה נתניהו".

הפרשן המדיני הבכיר אמנון אברמוביץ' טען במהלך שידור החדשות באולפן ערוץ 12 כי: "בצה"ל יש דיונים, חושבים להקים אוגדה נוספת בשומרון". לדבריו: "אמר שם מי שאמר: נחזיר את הפיצול שהיה, אוגדת יהודה ואוגדת שומרון. את אוגדת שומרון ניתן ליוסי דגן", וסיים בציניות: "והכל יהיה בסדר".

עיתונאי "הארץ" עמוס הראל כתב בעיתון מאמר נרחב בעיתון תחת הכותרת "אחרי שניהלו קמפיין ליציאה למבצע, אנשי הימין מתהדרים במהלך שישיב את ההרתעה הישראלית". במאמרו טוען הראל: "בהדרגה הצטבר הלחץ מצד המתנחלים. איש המפתח כאן היה ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שניהל קמפיין אפקטיבי בתוך הליכוד כדי להביא לאישור המבצע".  עוד כותב הראל: כי על אף שהוא עומד מאחורי המבצע, המבצע אינו הולם את הפנטזיות של דגן".

במאמר זועם נוסף, אף הוא בעיתון "הארץ", טוען צבי בראל כי כל המבצע הוא: "לא יותר מגלולת הרגעה למתנחלים". במאמרו כותב בראל כי:  "ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, דרש כי המבצע בג'נין יימשך עד 'להכרעת תשתיות הטרור והנעה לשינוי המשוואה בשטח'.  באופן לא מקרי המונח 'שינוי משוואה' הופיע באותו יום במנשר שפרסם נתניהו. ראש הממשלה, כאילו ביקש להוכיח כי הוא עומד במשימה שדגן הטיל עליו.  עכשיו נותר רק להמתין לאישורו של דגן להפסיק את המבצע, כדי שאפשר יהיה להחזיר את צה"ל לפעילות שגרתית". 

גם בתכנית "המילה האחרונה" בגלי צה"ל, זעם משה שלונסקי, מפקד התחנה לשעבר, קרא במהלך ויכוח עם עירית לינור: "אני לא רוצה שהצבא יעבוד לפי דגן". שלונסקי טען גם הוא שהצבא לא צריך "לעבוד לפי דגן", טענה עליה השיבה עמיתתו לשידור כי: "הדרישה של תושבי השומרון לא להירצח היא לגיטימית ובסיסת".  שלונסקי טען הבתכנית בגלי צה"ל כי: "יוסי דגן הגדיר לצבא איזו סוג פעולה לעשות, איזה גודל.  הם לא מנהלים את מדינת ישראל ואת הביטחון שלה".

יוסי דגן מבצע בית וגן הפגנת מחאה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד