י"א תמוז התשפ"ד
17.07.2024
אחרי התרגיל שנכשל

הכנסת תבחר היום נציג שני לוועדה לבחירת שופטים

חודש אחרי שהקואליציה נכשלה בתרגיל לבחירות לוועדה לבחירת שופטים, בכנסת יקיימו היום בחירות חדשות לנציג השני בוועדה. מלבד נציג הוועדה למינוי שופטים, ייבחר גם נציג נוסף לוועדה לבחירת דיינים | שר המשפטים לוין הצהיר כי אין בכוונתו לכנס את הוועדה בהרכבה הנוכחי

הכנסת תבחר היום נציג שני לוועדה לבחירת שופטים
מליאת הכנסת צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חודש אחרי שהקואליציה נכשלה בתרגיל לבחירות לוועדה לבחירת שופטים, בכנסת יקיימו היום (רביעי) בחירות חדשות לנציג השני בוועדה.

עדכון: ח"כ יצחק קרויזר מעוצמה יהודית נבחר לתפקיד ברוב של 86 קולות. עם זאת, לא ברור אם לבחירתו יש משמעות לאור הצהרותיו של שר המשפטים יריב לוין כי אין בכוונתו לכנס את הוועדה בהרכבה הנוכחי.

במקביל, ועדת החוקה תתכנס הבוקר לדיון נוסף בהכנת ההצעה לצמצום עילת הסבירות לקריאה שניה ושלישית.

למרות שהאופוזיציה כבר בחרה את נציגה לוועדה, חברי הכנסת עידן רול ורון כץ מיש עתיד הגישו מועמדות כדי למנוע תרגיל נוסף של הקואליציה ודחיית הבחירות בחודש נוסף.

נזכיר כי בסיבוב הראשון של הבחירות לוועדה שנערכו בחודש שעבר, הקואליציה החליטה לנסות לדחות אותן ברגע האחרון, על ידי תרגיל פרלמנטרי שנכשל.

בקואליציה החליטו להשתמש בסעיף בתקנון הכנסת שקובע כי במצב של מספר מועמדים שזהה למספר הנציגים שעל הכנסת לבחור - ההצבעה עוברת למתכונת של בעד ונגד, והמשמעות היא שאם מספר הקולות בעד לא עולה על מספר הקולות נגד - יש לקיים בחירות חוזרות תוך חודש.

בהתאם לכך, כלל מועמדי הקואליציה משכו את מועמדותם מלבד ח"כ טלי גוטליב שסירבה להוראה, והתמודדה לצד אלהרר שהייתה המועמדת המוסכמת של האופוזיציה.

בקואליציה התכוונו שהרוב הקואליציוני יגבר על קולות האופוזיציה ויביא לדחייה כוללת של הבחירות לוועדה, אך בעקבות העובדה שהבחירות נערכו מאחורי הפרגוד ובחשאיות היה מי שהפר את המשמעת הקואליציונית והצביע בעד אלהרר.

בסופו של דבר, אלהרר נבחרה לבד, ללא נציג קואליציה. בעקבות כך, ובהתאם לתקנון הכנסת, בחירות חוזרות נקבעו כעבור חודש והן צםויות להתקיים היום.

מהקואליציה הגישו את מועמדותם, משה סולומון מהציונות הדתית ויצחק קרויזר מעוצמה יהודית. ביום רביעי בשבוע שעבר ננעלה רשימת המועמדים, והיום יו"ר הכנסת אמיר אוחנה צפוי להכריז על ההצבעה במליאה. מלבד נציג הוועדה למינוי שופטים, ייבחר גם נציג נוסף לוועדה לבחירת דיינים.

 

 

 

ועדה לבחירת שופטים ועדה לבחירת דיינים מליאת הכנסת קארין אלהרר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד