י"ד אייר התשפ"ד
22.05.2024
למנוע תקלות ועומסים

ההיערכות לנסיעה לאומן בעיצומה: סוגרים פרטים מול הרשויות

כחלק מההיערכות לקראת ראש השנה הבעל"ט, קיים יו"ר איחוד ברסלב סבב פגישות משמעותי עם גורמים בכירים במולדובה כדי לתאם מראש את נסיעת חסידי ברסלב המגיעים מכל רחבי העולם לאומן

ההיערכות לנסיעה לאומן בעיצומה: סוגרים פרטים מול הרשויות
פגישת ההערכות צילום: באדיבות המצלם

מאז תחילת המלחמה באוקראינה הפכה מולדובה לשער מרכזי להגעה עבור חסידי ברסלב הנוסעים לאומן, מולדובה היא הדרך הקרובה ביותר ליעדם, מה שהופך את מולדובה לשער הכניסה העיקרי עבור החסידים.

כחלק מרכזי מההיערכות הכללית לקראת קיבוץ ראש השנה הבעל"ט, קיים יו"ר איחוד ברסלב הרב נתן בן נון סבב פגישות משמעותי עם גורמים בכירים במולדובה וזאת כדי לתאם מראש את נסיעת חסידי ברסלב המגיעים מכל רחבי העולם לאומן לימי ראש השנה ולהקל את טורח הדרך תוך ניסיון למנוע את התקלות והעומסים שאירעו אשתקד.

במהלך הימים האחרונים נפגש הרב נתן בן נון עם מנהלי שדה התעופה הבינלאומי בקישינב, ראשי התעופה המולדבית, קציני משטרת הגבולות ומפקדי נקודות הגבול היבשתיות בין מולדובה לאוקראינה.

הרב נתן בן נון ציין לטובה את הרצון הטוב מצד כלל הגורמים הבכירים במולדובה עמם נפגש, ואת נכונותם להשתדל ולסייע ככל האפשר.

"הרשויות במולדובה הפגינו רצון טוב", אמר הרב נתן בן נון, "אנו מקווים ומשתדלים מאד כי אכן נצליח השנה למנוע את המראות הלא נעימים שראינו שנה שעברה בגבולות מולדובה אוקראינה במעברי הגבול הקרקעיים. ברצוני להודות למעורבים מהקהילה היהודית במולדובה על ההתמסרות ועל מסירות הנפש למען כלל חסידי ברסלב".

מפקדי משטרת הגבולות של מולדובה מבינים את הצורך המיוחד לתקופה, ונקבע כי ייעשה מאמץ משמעותי לתגבר את צוותי משטרת הגבולות תוך היערכות מוקדמת למניעת עיכובים מיותרים בגבולות.

בפגישות השונות השתתפו נציגי סוכנויות הנסיעות הגדולות, "דרך צדיקים" ו"נתיבים טורס", שהציגו לגורמים הרלוונטיים את הקשיים בהם נתקלו כלל חסידי ברסלב שנסעו לאומן דרך מולדובה בשנה שעברה. סוכני הנסיעות העלו את הצורך בתגבור משמעותי של פקידים במעברי הגבול בין מולדובה לאוקראינה בימים שלפני ואחרי ראש השנה.

 

 

ברסלב אומן קישינב מלחמת אוקראינה רוסיה מולדובה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד