1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. עיצוב הבית

מומחי טמבור עוזרים: איך תכינו את גג ביתכם לחורף?

מבולבלים מכל שיטות האיטום לגג? מומחי 'טמבור' עושים לכם סדר ומציגים בפניכם הדרכה ועצות כיצד לעבור את החורף בבית חמים ואטום
מלי ויס, ט"ז חשון תשע"ה 09/11/2014 12:03

טמבור טמבור

החגים כבר מאחורינו והחורף כבר נוקש בדלת, אחרי שהתפללנו לגשמים בעיתם ואף זכינו לראות את הגשם הראשון, הגיע הזמן להתכונן לחורף נעים, ולאטום את הבית מפני נזקי הגשם. כולנו מכירים את הבעיות שהחורף מביא עמו אל ביתנו - יצירת רטיבות בקירות, נזילות, וגגות דולפים . כל אלו מעידים על כך שגג הבית אינו אטום כמו שצריך, וחשוב מכל לדאוג שקורת הגג שעל ראשנו תהיה אטומה ועמידה מפני חלחול מי הגשמים אל פנים הבית.

איטום גג נכון, מקצועי ואיכותי ייתן פתרון לבעיה, מטלת איטום הגג היא לא פשוטה וכשלקוח חסר ידע מגיע לתחום זה הוא נחשף לאינספור שיטות איטום בעלות שמות מקצועיים שלא מוכרים לנו בשפת היום-יום. במאמר הבא נעשה לכם סדר בנושא איטום הגג, ונציג בפניכם כיצד תעשו זאת בעצמכם שלב אחרי שלב.


מתחילים מלמעלה
טיפול מתאים לגג מהווה גורם מניעה עיקרי לנזילות ולרטיבות, לכן תחילה יש לבדוק את מצב האיטום בגג הבית. למה חשוב לשים לב?

1.שכבת האיטום בגג צריכה להיות אחידה, ללא סדקים או פגיעה פיזית.
2.יש לוודא כי שיפוע הגג מנקז היטב את מי הגשם, ללא היווצרות שלוליות.
3.חשוב לדאוג לפתחי ניקוז רחבים ומשוקעים ולמנוע את סתימתם על-ידי לכלוך.
4.החיבור בין מעקה הגג למשטח הגג, מהווה מקור לחדירת רטיבות ולכן מקובל ליצור רולקה - יציקת בטון קעורה בין הגג למעקה המסלקת את המים מחיבור זה.
5.במידת האפשר יש למנוע התקנת דודי שמש על שכבת הציפוי ולהניח את הדוד והקולטים על מקבעי בטון, או על אריחים.
6.בגגות הזקוקים לחידוש האיטום, רצוי להשתמש בפוליגג סופר M, שלהבדיל מזפת, אינו גורם לכוויות ו/או לאדים מסרטנים.
השתמשו בפוליגג סופר M

ציפוי אקרילי גמיש לאיטום והלבנת גגות., היוצר אטימה מוחלטת נגד חדירת מים ורטיבות למבנה. קל ליישום (אינו מצריך מומחיות מיוחדת) ומבטל את הצורך בסיוד שוטף של הגג ולכן גם חסכוני לטווח ארוך.

לאחר היישום, פוליגג סופר M מגשר על סדקים דינמיים הנוצרים במבנה כתוצאה משינויים בטמפרטורה וכתוצאה מתזוזות בקרקע. פוליגג סופר M מצטיין באלסטיות הזיכרון של החומר (החומר יודע לחזור למצבו המקורי) ברמה גבוהה, ולכן הציפוי שעל הגג נותר שלם ושומר על רמת איטום גבוהה.

ניתן ליישום על גבי ציפוי זפת בן שנה (בעוד מוצרים אקריליים אחרים לא נדבקים היטב לזפת).

יתרון נוסף של המוצר בא לידי ביטוי בקיץ: על-ידי שימוש בפוליגג (לבן) אנו מורידים את הטמפרטורה במבנה באופן ממשי (גגות שאינם צבועים בלבן, עלולים להגיע עד טמפ' של 80 מעלות צלסיוס)

פוליגג סופר M ידידותי למשתמש ולסביבה, נושא תו תקן [ ת"י 4518] ומגיע עם אחריות ל- 7 שנים לאחר היישום.יש לכם עוד שאלות? רוצים עוד טיפים ועצות?
אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים של טמבור באמצעות שיחת חינם לטלצבע: 1-700-533-533

קישורים:
טמבור

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.